Skip to main content

Małe Ciche

Wyciągi: 6
Wyciąg orczykowyWyciąg krzeselkowyGondolkiGondoleGondole
4 2 - - -
Trasy: 4 (3,76 km)
0
0

Trasy od
870
m n.p.m.

Trasy do
1085
m n.p.m.

0 km
Trasy biegowe

0 km
Szlaki piesze

Mapa tras
Warunki narciarskie

Czynne wyciągi

1/ 6

Trasy

/ 4

Śnieg od

do 40 cm

Śnieg do

do 40 cm

Czynne

°C   - 

Ciśnienie: hPa, Opad: mm Dane dostarcza yr.no Norwegian Meteorological Institute and NRK

 
Małe Ciche
Małe Ciche 73c
34-531 Małe Ciche
Polska
  Noclegi
  Booking.com

  Małe Ciche to ośrodek narciarski oddalony 12 km od Zakopanego i 9 km od Bukowiny Tatrzańskiej. Jest to jedna z najmniejszych wsi na Podhalu, która zatopiona jest wśród lasów. Można stąd podziwiać niesamowite widoki Tatr. Charakterystyczną cechą tego miejsca jest cisza i spokój, a co za tym idzie świetna możliwość wypoczęcia. Mamy tutaj do dyspozycji kolej krzesełkową, a także trzy wyciągi orczykowe. Nowoczesną koleją krzesełkową o długości 1250 m i przepustowością 2200 osób/h wjeżdża się na szczyt ok. 4,5 minut. Wyciągi orczykowe mają odpowiednio: 610 m, 100 m oraz 210 m. Narciarze i snowboardziści mają do dyspozycji cztery trasy narciarskie. Pierwsza z nich ma długość 1300 m i różnicę poziomów 220 m. Kolejne trasy mają długość 650 m, 100 m oraz 220 m. Wszystkie są sztucznie naśnieżane i oświetlone.

  Dodatkowo, na terenie ośrodka znajduje się Snowpark. Jest on czynny przy sprzyjających warunkach pogodowych. W głównym budynku stacji narciarskiej znajduje się wypożyczalnia sprzętu narciarskiego i snowboardowego, a także serwis. Punkty te czynne są przez cały tydzień w godzinach otwarcia stacji narciarskiej.

  Początkujący miłośnicy białego szaleństwa mogą skorzystać z usług szkoły narciarskiej – „Fun Ski”. Szkoła posiada licencję PZN, a kadra instruktorska to doświadczone i wykwalifikowane osoby.

  Dla najmłodszych przygotowana jest specjalna sala zabaw „Bajlandia”. To właśnie tutaj, dzieci od 3 do 9 lat mogą wspaniale spędzić czas, kiedy ich rodzice szusują na stoku. Sala zabaw znajduje się na pierwszym piętrze restauracji „Małe Ciche”. Na terenie ośrodka narciarskiego znajduje się kilka punktów gastronomicznych, gdzie można zjeść rozgrzewające potrawy i spróbować tradycyjnej kuchni tego regionu. Oprócz restauracji mieszczących się przy dolnej stacji wyciągu, znajduje się tutaj także Szałas „Pod Wilkiem”, który posiada taras widokowy, z którego można podziwiać panoramę Tatr. Dojazd:

   

  • samochodem – trasa z Krakowa prowadzi „Zakopianką” przez Poronin, gdzie skręca się na drogę do Bukowiny Tatrzańskiej
  • pociągiem – najbliższa stacja kolejowa znajduje się w Poroninie, z którego kursują autobusy do Małego Cichego

   

  Autor Agnieszka Nowak