Skip to main content

Ski Lubomierz

Wyciągi: 3
Wyciąg orczykowyWyciąg krzeselkowyGondolkiGondoleGondole
3 - - - -
Trasy: 5 (3,1 km)
2
1

Trasy od
740
m n.p.m.

Trasy do
900
m n.p.m.

0 km
Trasy biegowe

0 km
Szlaki piesze

Mapa tras
Ski Lubomierz - mapa tras narciarskich
Warunki narciarskie

Czynne wyciągi

/ 3

Trasy

/ 5

Śnieg od

cm

Śnieg do

cm

Czynne

°C   - 

Ciśnienie: hPa, Opad: mm Dane dostarcza yr.no Norwegian Meteorological Institute and NRK

 
Ski Lubomierz
LUBOMIERZ SKI
LUBOMIERZ SKI
nawiguj
Lubomierz 186
34-736 Mszana Dolna
Polska
  Noclegi
  Booking.com

  Informacja o ośrodku:

  Podhalańska miejscowość Lubomierz położona jest 65 km od Krakowa - gmina Mszana Dolna, powiat Limanowa, województwo Małopolskie. Stacja narciarska SKI Lubomierz umiejscowiona jest na północnym stoku Jaworzynki (1026 m n.p.m.) - tuż przy granicy Gorczańskiego Parku Narodowego. Z górnej stacji, przez którą przebiega szlak na Kudłoń i Turbacz, narciarze i snowboardziści mogą podziwiać piękną panoramę Beskidu Wyspowego.


  W ośrodku zainstalowane są obecnie dwa wyciągi narciarskie. Szybki, podwójny orczyk o długości prawie 700 metrów i różnicy wzniesień dochodzącej do 200 metrów, przeznaczony zarówno dla narciarzy jak i snowboardzistów ceniących sobie długie i szerokie trasy zjazdowe. Wyciąg talerzykowy o długości 160metrów, przeznaczony dla dzieci, początkujących narciarzy i snowboardzistów oraz osób pragnących doskonalić swoją technikę jazdy. Trasy narciarskie posiadają system sztucznego naśnieżania i oświetlenia.


  Przy dolnej stacji znajdują się szkoły narciarskie, zatrudniające doświadczonych instruktorów posiadających licencję PZN, miłych i kulturalnych, dla których nauka to nie tylko praca ale przede wszystkim pasja. W okolicach dolnej stacji znajduje się również wypożyczalnia sprzętu narciarskiego wraz z profesjonalnym serwisem narciarskim.


  Dla miłośników dobrego jedzenia polecamy bar z regionalną kuchnią, w której każdy znajdzie coś dla siebie.


  Nad bezpieczeństwem czuwają ratownicy GOPR.