Skip to main content

Rusiń-ski

Wyciągi: 5
Wyciąg orczykowyWyciąg krzeselkowyGondolkiGondoleGondole
3 2 - - -
Trasy: 7 (3,7 km)
1
0

Trasy od
809
m n.p.m.

Trasy do
932
m n.p.m.

0 km
Trasy biegowe

0 km
Szlaki piesze

Mapa tras
Warunki narciarskie

Czynne wyciągi

5/ 5

Trasy

/ 7

Śnieg od

cm

Śnieg do

cm

Czynne

°C   - 

Ciśnienie: hPa, Opad: mm Dane dostarcza yr.no Norwegian Meteorological Institute and NRK

 
Rusiń-Ski
ul. Wierch Rusiński 70
34-530 Bukowina Tatrzańska
Polska
  Noclegi
  Booking.com

  Nowość w sezonie 2015/16

   

  W ośrodku powstała nowa, szescioosobowa kanapa Bartholet-Porsche wraz z trasa narciarska o długości1200m (trasa czerwona).

   

  Informacje o ośrodku:Nowo powstała Stacja Narciarska na Wierchu Rusińskim w Bukowinie Tatrzańskiej oferuje narciarzom doskonałe warunki do uprawiania białego szaleństwa. Do dyspozycji jest czteroosobową kolej krzesełkową oraz dwa wyciągi orczykowe. Stoki są doskonale utrzymany - sztucznie śnieżony, oświetlony i ratrakowany. Trasy położone są na północnych zboczach, przez co śnieg utrzymuje się tutaj do późnej wiosny. Trasa główna narciarska ma długość 800 metrów, ale co najważniejsze szerokość ok. 150 metrów co powoduje że narciarze mają zapewnione bezpieczeństwo na stoku. Trasy na Wierchu Rusińskim są łatwe co sprzyja narciarstwu rodzinnemu. Wyciąg szkoleniowy dla początkujących jest oddzielony od głównej trasy. Na miejscu znajduje się serwis i wypożyczalnia sprzętu narciarskiego rhSPORT oraz Szkoła Narciarska PTAK-SKITEAM.Dojazd  do ośrodka:

   

  • Dojazd z Centrum Bukowiny Tatrzańskiej 5,4 km: ul. T.Kościuszki do ronda „klin”, zjazd nr 1 w kierunku Wierchu Olszańskiego, na Wierchu Olszańskim skręć w prawo i następnie w prawo w kierunku Wierchu Rusińskiego, dalej prosto główna drogą, wjazd do stacji po lewej stronie drogi.
  • Dojazd z Białki Tatrzańskiej 6,5 km: ul. Środkową  i dalej ul. Kaniówka w kierunku Bukowiny Tatrzańskiej, przy stacji paliw skręć ostro w prawo pod górę na Wierch Rusiński, dalej prosto główną drogą, wjazd do stacji po prawej stronie drogi – ostry skręt.
  • Dojazd z Nowego Targu 19,5 km: Ul.Aleje Tysiąclecia w kierunku Nowego Sącza i Szczawnicy, na rondzie Jana Pawła II zjazd nr 1 w ul. Jana Pawła II i dalej trasą 49 w kierunku Bukowiny Tatrzańskiej, w Gronkowie skręć łagodnie w prawo, dalej prosto ul. Gronkowska, Muchówka, Polna, dalej przez Leśnica jedź prosto ul. Podhalańska, Szkolna, Łosie, następnie skręć łagodnie w lewo w Wierch Rusiński, dalej prosto przez Wierch Rusiński, wjazd do stacji po lewej stronie drogi.
  • Dojazd z Zakopanego 17,5 km: ul. Nowotarska w stronę ronda Solidarności, na rondzie zjazd nr 2 w ul.Kasprowicza i dalej trasą 47 w kierunku Poronina, w Poroninie skręć w prawo prze przejazd kolejowy w kierunku Bukowiny Tatrzańskiej, dalej prosto ul. Piłsudskiego, skręc łagodnie w prawo w ul.Tatrzańską i dalej prosto ul. Stasikówka i Słoneczna w kierunku ronda „klin” w Bukowinie Tatrzańskiej, na rondzie „klin” zjazd nr 4 w kierunku Wierchu Olszańskiego, na Wierchu Olszańskim skręć w prawo i następnie w prawo w kierunku Wierchu Rusińskiego, dalej prosto główna drogą, wjazd do stacji po lewej stronie drogi.