Skip to main content

Kotelnica Białczańska

Wyciągi: 20
Wyciąg orczykowyWyciąg krzeselkowyGondolkiGondoleGondole
11 9 - - -
Trasy: 29 (18,3 km)
7
0

Trasy od
705
m n.p.m.

Trasy do
938
m n.p.m.

0 km
Trasy biegowe

0 km
Szlaki piesze

Mapa tras
Kotelnica Białczańska - mapa tras narciarskich
Warunki narciarskie

Czynne wyciągi

20/ 20

Warunki

BRAK DANYCH

Śnieg od

cm

Śnieg do

cm

Czynne

°C   - 

Ciśnienie: hPa, Opad: mm Dane dostarcza yr.no Norwegian Meteorological Institute and NRK

 
Cennik karnetów Tatry Super Ski
sezonsezon niski
dnidorosłyjuniordzieckodorosłyjuniordziecko
1 160150150155145145
3 440
410410425395395
6 790
730730760700700
Kotelnica Białczańska
Środkowa 181b
34-405 Białka Tatrzańska
Polska
  Noclegi
  Booking.com

   

  Wyciągi Narciarskie Kaniówka s.c. zostały objęte wspólnym systemem kasowo-biletowym opartym na kartach chipowych. We wspólnym systemie pracują też wyciągi na Bani i na Kotelnicy Białczańskiej.Informacje o ośrodkach:

   

  Kaniówka s.c. Kompleks 3 wyciągów w górnej części Białki: Kaniówka ośrodek z dużym parkingiem i pełnym zapleczem serwisowym i gastronomicznym.

   

  Ośrodek dysponuje bezpłatnym parkingiem dla autokarów. W okolicach stacji dolnych wyciągów znajduje się wypożyczalnia, szkoła narciarska, dwie gastronomie.

  Wyciągi są sztucznie naśnieżane i oświetlone, trasy przygotowywane przez ratraki. Obok wyciągu znajduje się również szkoła narciarska.

  Obok dom wypoczynkowy z basenem, sauną i kuchnią. W pobliżu stacji górnych wyciągów znajduje się restauracja mająca charakter szybkiej obsługi.

   

  Na Bani Ośrodek narciarski BANIA położony jest obok centrum narciarskiego KOTELNICA. Bania oferuje 3 wyciągi narciarskie dla początkujących. Na sezon zimowy 2006/2007 urochomiona będzie nowa 4-osobowa kolej krzesełkowa. Bania połączona jest z Kotelnicą trasą zjazdową jak również można dostać się tam pieszo, ok. 40m do dolnej stacji kolei. Wszystkie stoki Bani są oświetlone, nagłośnione i starannie przygotowane przez maszyny śnieżne. Dzięki temu narciarze, którzy stawiają pierwsze kroki lub słabo jeżdżą czują się bardzo dobrze. Na miejscu profesjonalna wypożyczalnia sprzętu sportowego, serwis, szkoła jazdy na nartach i snowboardzie, gastronomia. Ośrodek wyposażony jest w system kart wspólnych z ośrodkami KANIÓWKA i KOTELNICA. Jest to doskonała baza dla początkujących i średnio zaawansowanych narciarzy. Obok wyciągów znajduje się obszerny, bezpłatny parking dla samochodów osobowych i autokarów.

   

  Kotelnica Białczańska Ośrodek Narciarski Kotelnica Białczańska sp. z o.o. to nowa inwestycja uruchomiona i działająca od 8 grudnia 2001 r.Ośrodek dysponuje 5 wyciągami:

  • nowa kolej linowa 6 os. o długości 1350m i różnicy wzniesień 200m, przepustowość wyciągu ok. 3000 osób/h, czas wyjazdu 4,5 min.
  • kolej linowa 3 os. o dł. 1380m i różnicy wzniesień 210m, przepustowość wyciągu, ok. 1200 osób/h, prędkość jazdy, ok. 2m/s- kolej linowa 4 os. o dł. 800m i różnicy wzniesień 170m, przepustowość wyciągu, ok. 2000 osób/h, prędkość jazdy, ok. 2,5m/s
  • 2 wyciągi narciarskie orczykowe o dł. 690m każdy i różnicy wzniesień 155m, przepustowość wyciągów to 2 x 1000 osób/h, prędkość jazdy, ok. 3,2m/s. Nartostrady zostały tak wytyczone aby mogli korzystać z nich narciarze i snowboardziści posiadający różne umiejętności jazdy.  Do dyspozycji 4 trasy narciarskie:-  wzdłuż i pod koleją linową, dł. 1400m
  • 3 trasy prowadzące do wyciągów orczykowych, pierwsza z nich obok  wyciągów trudna, posiadająca homologacje FIS, dwie pozostałe są łagodne.
  • nartostrada prowadząca do ośrodka narciarskiego "Bania"Wszystkie dostępne trasy zjazdowe ON Kotelnica Białczańska są sztucznie nasnieżane, oświetlone i oczywiście codziennie przygotowywane przez ratraki.

   

   

   

  DOJAZD DO KOTELNICY: Centrum Białki Tatrzańskiej (obok kościołów i szkoły), droga w kierunku Ośrodka Narciarskiego "Bania"Oprócz infrastruktury narciarskiej, ośrodek dysponuje własnymi bezpłatnymi parkingami na ok. 400 samochodów osobowych i autokary.Na dolnej i górnej stacji kolei bezpłatne. Przy dolnej jak i przy górnej stacji znajdują się karczmy, w których można się posilić. Na miejscu wypożyczalnia sprzętu sportowego i serwis narciarski, profesjonalna szkoła narciarska, w pogotowiu ratownicy TOPR.Zapraszamy do Białki Tatrzańskiej na stoki Kaniówki, Bani i Kotelnicy.