Skip to main content

Vratna

Wyciągi: 14
Wyciąg orczykowyWyciąg krzeselkowyGondolkiGondoleGondole
12 1 1 - -
Trasy: 15 (15 km)
6
5

Trasy od
608
m n.p.m.

Trasy do
1520
m n.p.m.

21 km
Trasy biegowe

km
Szlaki piesze

Mapa tras
Vratna - mapa tras narciarskich

°C   - 

Ciśnienie: hPa, Opad: mm Dane dostarcza yr.no Norwegian Meteorological Institute and NRK

 
Cennik karnetów Vratna
sezonsezon niski
dnidorosłyjuniordzieckodorosłyjuniordziecko
1 35/3629/3024/2528/2922/2319/20
3 97
7869736250
6 171
143131131119105
Vratna
Sv.Martina 294
013 06 Terchová-Vrátna
Słowacja
  Noclegi
  Booking.com

  Informacje o ośrodku:

  Dolina Vratna (750 m n.p.m.) jest popularnym rejonem sportów zimowych. Jedno z największych na Słowacji centrów narciarstwa, a także ośrodek turystyki i wypoczynku. Dolina Vratna, usytuowana 30 km od Ziliny, leży w części Tatr zwanej Mala Fatra. Vratna uważana jest za najpiękniejszą na Słowacji.

  Są tu bardzo dobre warunki narciarskie dla narciarzy o różnych poziomach umiejętności. W dolinie znajduje się ponad 10 wyciągów o łącznej przepustowości przekraczającej 10 000 osób/godz. Narciarze i snowboardziści mogą liczyć na około 12 km tras zjazdowych. Zwrócone na północ stoki pozwalają na jazdę aż do początku wiosny, kilkanaście nowoczesnych wyciągów zapewnia należytą przepustowość nawet w szczycie sezonu.

  Tereny narciarskie doliny to:

  Pasieki - stok sztucznie zaśnieżany i oświetlony, Gruń i Południowy Gruń - dla tych, którzy lubią łagodną jazdę lub uczą się,

  Przysłop - stok posiadający trasy zjazdowe o różnych stopniach trudności,

  Pod Sokolim - trasy łatwe,

  Snilovske Sedlo - trasy dość łatwe,

  Chleb i Velki Krywań - trasy o różnym stopniu trudności.

   

  Część z nich jest sztucznie naśnieżana i oświetlana. Na miejscu można wypożyczyć sprzęt narciarski.

  W Terchovej (miejscowość u wlotu Doliny Vratnej) w 1688 r. urodził się Juraj Janosik - legendarny bohater ludowy, zbójnicki kapitan. W 1988 r. na jego pamiątkę zbudowano pomnik na wzgórzu przy drodze do Vratnej.

  Polecamy to miejsce wszystkim, którzy pragną spędzić przyjemny rodzinny narciarski urlop.

   

  Opis wybranych tras:

  Najbliżej Terchowej położony jest ośrodek Stefanowa, z kilkoma wyciągami, kolejką krzesełkową na Groń i pensjonatami. Na zachód od głównej drogi znajduje się ośrodek Sokolie, także z kilkoma wyciągami. Na stokach Wielkiego Krywania usytuowane jest największe schronisko - "Chata Vrátna", od którego kolej krzesełkowa prowadzi pod Snilowską Przełęcz, między Chlebem a Wielkim Krywaniem.

  PasekyStok o średniej trudności o orientacji Pn-Zach. Popularny dzięki nowoczesnemu wyciągowi o dużej przepustowości. Stok regularnie serwisowany i sztucznie naśnieżany. Oferuje jazdę na nartach przy sztucznym oświetleniu.

  Grun - Poludnovy Grun

  Dla początkujących i średnio zaawansowanych narciarzy.

  PrislopTrasa dla średnio zaawansowanych narciarzy przy wyciągu, sztucznie naśnieżana. W najbliższej okolicy trasy o różnym stopniu trudności.

  Pod Sokolim

  Cizinka i Pavlove luky - łatwe stoki o orientacji Pd-Wsch odpowiednie dla początkujących narciarzy, Cizinka jest sztucznie naśnieżana.

  Snilovske sedlo (1524 m n.p.m.)

  Tereny wokół górnej stacji wyciągu krzesełkowego i Snilovskego sedla są odpowiednie dla początkujących I średnio zaawansowanych narciarzy. Ze względu na pogodę, z reguły używane wczesną wiosną.

  Północne stoki Chleb i Velky Krivan

  Stoki o północnej i Pn-Wsch orientacji odpowiednie dla wszystkich narciarzy.

   

  Usługi

  Szkoła narciarską, Szkółka narciarska, Serwis narciarski, Wypożyczalnie sprzętu narciarskiego, SkiBus Bufety, restauracjeWyciąg dla dzieci, Trasa dla dzieci.

  Parkowanie

  300 m od wyciągów znajduje się bezpłatny parking