Skip to main content

Bobliwo

Wyciągi: 2
Wyciąg orczykowyWyciąg krzeselkowyGondolkiGondoleGondole
2 - - - -
Trasy: 1 (0,65 km)
0
0

Trasy od
210
m n.p.m.

Trasy do
250
m n.p.m.

0 km
Trasy biegowe

0 km
Szlaki piesze

Mapa tras
Warunki narciarskie

Czynne wyciągi

/ 2

Trasy

/ 1

Śnieg od

cm

Śnieg do

cm

Czynne

°C   - 

Ciśnienie: hPa, Opad: mm Dane dostarcza yr.no Norwegian Meteorological Institute and NRK

 
Noclegi
Booking.com

W małej wsi Bobliwo, położonej w województwie lubelskim znajduje się stok narciarski z wyznaczoną trasą o długości 650 m oraz oślą łączką o długości 200 m. Mamy tutaj do dyspozycji dwa wyciągi talerzykowe, a jeden z nich (650 m) jest najdłuższym w całym województwie. Wyciąg wyposażony jest w karty magnetyczne oraz dwie bramki wejściowe. Ponadto jest w stanie przewieźć około 700 osób na godzinę.


Trasa zjazdowa jest regularnie naśnieżana i ratrakowana, a także posiada sztuczne oświetlenie.


Na terenie ośrodka znajduje się wypożyczalnia sprzętu oraz serwis. Początkujący narciarze czy snowboardziści mogą skorzystać ze szkoleń prowadzonych przez instruktorów ze szkoły „Fun Ski”. Jest możliwość nauki indywidualnej, ale także dla grup zorganizowanych i szkół.


Przy dolnej stacji wyciągu znajduje się punkt gastronomiczny oraz parking dla przyjezdnych.


Dojazd:

Krajową "17”. W Izbicy, która leży mniej więcej w połowie trasy między Zamościem a Krasnymstawem należy skręcić w kierunku Bobliwa.


Należy również zaznaczyć, że stok Bobliwo włączył się do ogólnopolskiej akcji „Bezpieczny Stok”, która jest skierowana do dzieci i młodzieży szkolnej. Ma ona na celu edukację w zakresie bezpieczeństwa na stokach narciarskich. Autro: Agnieszka Nowak