Skip to main content

Batorz

Wyciągi: 3
Wyciąg orczykowyWyciąg krzeselkowyGondolkiGondoleGondole
3 - - - -
Trasy: 6 (1,31 km)
1
0

Trasy od
240
m n.p.m.

Trasy do
290
m n.p.m.

0 km
Trasy biegowe

0 km
Szlaki piesze

Mapa tras
Batorz - mapa tras narciarskich
Warunki narciarskie

Czynne wyciągi

0/ 3

Trasy

/ 6

Śnieg od

cm

Śnieg do

cm

Czynne

°C   - 

Ciśnienie: hPa, Opad: mm Dane dostarcza yr.no Norwegian Meteorological Institute and NRK

 
Noclegi
Booking.com

Stok narciarski Batorz został otwarty w 2005 roku i wraz z upływem lat przechodził kilka modernizacji. Został między innymi przeprofilowany i podwyższony o 10 m, jednocześnie tworząc na szczycie wzniesienia platformę, która jest początkiem trasy zjazdowej.


Miłośnicy białego szaleństwa mogą skorzystać z 500-metrowej trasy bądź prawie 700-metrowej trasy widokowej przez las. Na samym dole trasy płynie rzeczka, która została przykryta szerokim mostkiem, aby umożliwić swobodne wyhamowanie.


Stok posiada rozbudowany system naśnieżania i jest ratrakowany, a także posiada oświetlenie. Możemy skorzystać z dwóch wyciągów podporowych, a oprócz tego dla najmłodszych przygotowana jest ośla łączka (ok. 80 m) wraz z małym wyciągiem i trasa do  snowtubingu.


U podnóża stoku znajdują się punkty gastronomiczne, wypożyczalnia sprzętu, serwis oraz parking. Dzieci mają do dyspozycji mini-park rozrywki, a początkujący narciarze czy snowboardziści mogą skorzystać z usług wykwalifikowanych instruktorów.


Dojazd:

Po wjeździe do Batorza II od strony Kraśnika, należy skręcić w lewo i po ok. 500 m po lewej stronie będzie widać wyciągi.

Odległość od Kraśnika to ok. 20 km, a od Lublina ok. 60 km. Autor: Agnieszka Nowak