Skip to main content

Kranjska Gora

Wyciągi: 19
Wyciąg orczykowyWyciąg krzeselkowyGondolkiGondoleGondole
13 6 - - -
Trasy: 18 (20 km)
2
3

Trasy od
800
m n.p.m.

Trasy do
1215
m n.p.m.

0 km
Trasy biegowe

0 km
Szlaki piesze

Mapa tras
Kranjska Gora mapa tras narciarskich

°C   - 

Ciśnienie: hPa, Opad: mm Dane dostarcza yr.no Norwegian Meteorological Institute and NRK

 
TIC - Tourist information centre Kranjska Gora
Kolodvorska ul. 1c
SI-4280 Kranjska Gora
Słowenia
Noclegi
Booking.com

Położona w rejonie Gorenjska, nieopodal Włoch i Austrii, strzeżona przez majestatyczne szczyty Alp Julijskich, Kranjska Gora jest przez wielu uważana za zimową stolicę Słowenii. Także ze względu na bezpośrednio sąsiedztwo Planicy - światowej stolicy lotów narciarskich.

W 10 minut można stąd dojechać na pizze do Włoch (latem to cudna wycieczka rowerowa). Przejazd do Austrii zajmuje nieco dłużej (około 25 minut). Wybierając się na narty do Karnjskiej można bez problemu wykupić ski pass obejmujący najbliższe ośrodki we Włoszech i Austrii. Z Kranjskiej warto tez wybrać się na najwyżej położną przełęcz Słowenii - Vršič (1611 m n.p.m. - w zimie droga jest zamknięta).

Kariera Kranjskiej jako kurortu rozpoczęła się w XIX wieku, ale przyspieszyła dopiero po II Wojnie Światowej. Wcześniej była to po prostu alpejska wioska leżąca przy ważnym szlaku handlowym.

Kranjska jako ośrodek narciarski obejmuje także miejscowości Planica i Podkoren (tu rozgrywane są jedne z zawodów Pucharu Świata w narciarstwie alpejskim), a także miejscowość Gozd Martulejek, gdzie zimą można wspinać się po zamarzniętym wodospadzie Lucifer.

Każdy fan sportu powinien z całą pewnością wybrać się do Planicy z legendarną mamucią skocznią Velikanką. Cały - świeżo rozbudowany, otworzony w grudniu 2015 - kompleks obejmuje kilka skoczni, trasy narciarstwa biegowego, a nawet pełnowymiarowe boisko do piłki nożnej. W podziemnym garażu latem będzie tu czynna trasa narciarstwa biegowego. Odważni mogą pokusić się o zmianę perspektywy – wspiąć się na Velikankę i na własne oczy przekonać się, co widzą skoczkowie przed startem.

Fakty i liczby:

  • 20 km tras zjazdowych
  • 40 km tras do narciarstwa biegowego
  • snow park
  • najdłuższą trasą narciarską w ośrodku jest "Mojca 1" o długości 1 254 metrów.

Większość tras narciarskich jest dodatkowo zaśnieżana.