Skip to main content

Davos - Klosters

Wyciągi: 56
Wyciąg orczykowyWyciąg krzeselkowyGondolkiGondoleGondole
28 14 4 7 3
Trasy: 70 (224 km)
35
13

Trasy od
810
m n.p.m.

Trasy do
2844
m n.p.m.

151 km
Trasy biegowe

156 km
Szlaki piesze

Mapa tras
Davos - Klosters - mapa tras narciarskich (strona północna)

°C   - 

Ciśnienie: hPa, Opad: mm Dane dostarcza yr.no Norwegian Meteorological Institute and NRK

 
Davos - Klosters
Talstrasse 41
CH-7270 Davos Platz
Szwajcaria
  Noclegi
  Booking.com

  Davos-Klosters, jeden z największych i najbardziej lubianych regionów zimowych w Europie, z pewnością każdemu może coś zaproponować. Dzięki wyjątkowemu klimatowi od końca listopada do końca kwietnia śnieg tutaj jest zapewniony. A region ten nie byłby klasykiem sportów zimowych bez bogatej oferty atrakcji na śniegu i lodzie. Narciarstwo i snowboard, wędrówki przez zimowe krajobrazy, szybkie zjazdy na sankach czy romantyczne przejażdżki bryczką we dwoje, albo przygody na śniegu z całą rodziną - to gwarancja udanego wypoczynku. Dzięki karcie gościa można bezpłatnie korzystać z sieci autobusowej i kolejowej między Davos i Klosters. A może nieco adrenaliny podczas lotu na paralotni ponad dolinami, czy też wysokogórska wędrówka na szczyty?

  Sporty zimowe

  Region sportów zimowych Davos-Klosters obejmuje pięć terenów narciarskich: Parsenn/Gotschna, Jakobshorn, Pischa, Madrisa i Rinerhorn. Pomiędzy 1124 m i 2844 m n.p.m. znajdą Państwo około 300 km doskonale przygotowanych tras o różnych stopniach trudności oraz ponad 50 urządzeń transportowych, które łącznie przewożą ponad 60 000 osób w ciągu godziny. Ofertę uzupełnia klika monsterpipe (jedna z nich jest oświetlona), fun parki i zimowe przedszkola dla dzieci.

  W doskonaleniu umiejętności pomogą liczne szkółki narciarskie. Pięć tras zjazdowych dla sanek zadba o to, aby także bez nart czy snowboardu nie było nudno. I to nie tylko w ciągu dnia, ale również i nocą, gdy trasy są oświetlone.

  Narciarstwo biegowe

  Po ponad 150 km tras narciarze biegowi mogą poruszać się pośród zaśnieżonych krajobrazów i przy okazji odkrywać odchodzące w bok doliny. To absolutny raj dla miłośników biegówek. Czy to romantycznie pod gwiaździstym niebem na oświetlonej trasie czy na sankach ciągniętych przez psy - w regionie Davos-Klosters można znaleźć wszystko.

  Zimowe wędrówki

  Czarodziejski, zimowy krajobraz można podziwiać podczas wędrówek po 120 km oznakowanych i przygotowanych szlaków. Dla wzmocnienia sił warto zatrzymać się w jednej z licznych górskich chat. Od łatwego spaceru po wymagające wędrówki - każdy znajdzie coś dla siebie. Także przejażdżki bryczką przez zaśnieżony las są ciekawą propozycją.

   

  Davos

  Davos spełnia marzenia o zimie. Jest jednym z największych terenów sportów zimowych i najwyżej położonym miastem w Europie, pośród wyjątkowego, górskiego krajobrazu. Metropolia sportów zimowych i eldorado dla fanów nart i snowboardu, nart biegowych, lodowisk, wędrówek i smakoszy. Davos zaprasza wszystkich - nieważne, czy chcieliby Państwo spędzić czas aktywnie, czy też bardziej relaksująco. Liczne wydarzenia o charakterze sportowym i kulturalnym zadbają o to, aby podczas wypoczynku nie wkradła się nuda. Davos oferuje jeszcze więcej i przede wszystkim dla wszystkich!

  Klosters - butik w Alpach

  Dobry pomysł na ferie zimowe z dala od stresów dnia codziennego. Z Zurychu można dojechać tutaj samochodem w ciągu 1,5 godz., a pociągiem - w dwie godziny. Idylliczne Klosters zachowało świadomie swój wioskowy charakter. Oferta sportów zimowych dopasowana jest nie tylko do każdej grupy wiekowej, ale przekonuje również swoją różnorodnością i jakością. Do dyspozycji gości jest około 6000 miejsc noclegowych w hotelach, chatach i mieszkaniach wakacyjnych.