Alpe Lusia - startujemy sezon zimowy 2022/23

W Alpe Lusia w Val di Fiemme i Val di Fassa znajduje się 30 km doskonałych tras zjazdowych odpowiednich dla wszystkich poziomów zaawansowania narciarskiego, dla zaawansowanych  narciarzy - trudniejsze, bardziej urzekające stoki. Dla dzieci i początkujących łatwiejsze i bardziej słoneczne stoki.

Z Moeny do dolnej stacji kolejki linowej – Ronchi 1370 m n.p.m., na stoki Alpe Lusia jedzie się samochodem  5 minut.  Na koniec po cało dniowym śmiganiu, powrót na nartach do dolnej stacji kolejki linowej jest możliwy tylko czarną dość wymagającą trasą, pozostaje jeszcze zjazd wagonikami kolejki.

Przy dolnej stacji kolejki jest duży parking. Kolejka wywozi nas na szczyt La Cune, gdzie rozpoczynamy białe szaleństwo. Na początek preferuję zjazd z powrotem do stacji pośredniej, trasami czerwonymi 2,3, gdyż rano trasa jest w słońcu dobrze oświetlona i sprawia dużo frajdy. Dla narciarzy średnio zaawansowanych godne są polecenia trasy z Laste o numerach 8,9. Początkujący i dzieci znajdą sporo uciechy jeżdżąc trasami 12, 15, 16, 17, 18.

Polecam odwiedzenie baru, restauracji Chalet 44 znajdującej się przy górnej stacji kolejki z Castelir – kierunek Bellamonte.