Skip to main content

Civetta

Wyciągi: 24
Wyciąg orczykowyWyciąg krzeselkowyGondolkiGondoleGondole
11 10 3 - -
Trasy: 47 (72 km)
19
3

Trasy od
980
m n.p.m.

Trasy do
2081
m n.p.m.

km
Trasy biegowe

km
Szlaki piesze

Mapa tras
Civetta - mapa tras narciarskich

°C   - 

Ciśnienie: hPa, Opad: mm Dane dostarcza yr.no Norwegian Meteorological Institute and NRK

 
Civetta
Via Col di Lana 13/d
I-32022 Alleghe BL
Włochy
  Noclegi
  Booking.com

  Informacje o ośrodku:

  Położony w samym sercu Dolomitów, pośród trzech malowniczych dolin, ośrodek narciarski Civetta to jeden z największych kurortów narciarskich należących do słynnego włoskiego regionu Veneto. Rozlokowany na wysokościach 979-2100 m n.p.m ośrodek ma do zaoferowania swoim gościom około 80 km tras narciarskich, przy czym jest to oferta skierowana głównie dla początkujących narciarzy oraz rodzin z dziećmi. Wszystko za sprawą przeważającej części zjazdów niebieskich oraz czerwonych. Zjazdy te są zazwyczaj niezalesione, co również ułatwia zadanie początkującym narciarzom. Większość tras ośrodka znajduje się na wysokości powyżej 1500 m n.p.m, dzięki czemu nie musimy martwić się o dobre warunki śniegowe, jednakże jeśli natura by zawiodła, ośrodek dysponuje nowoczesnym systemem sztucznego naśnieżania.

  Ośrodek narciarski Civetta obejmuje cztery piękne miejscowości (Alleghe, Selva di Cadore, Zoldo oraz Palafavera)i uważany jest za jeden z najładniejszych kurortów narciarskich w całych Dolomitach.

  Dla pragnących podszlifować swoje umiejętności pod bacznym okiem eksperta, ośrodek przygotował szkółki narciarskie, które można odnaleźć w Zoldo, Alleghe, bądź Selva di Cadore. W ośrodku kursują darmowe skibusy, co znacznie ułatwia przemieszczanie się pomiędzy miejscowościami.

  Jeśli chodzi o narciarzy biegowych, ośrodek przygotował dla nich kilka różnej długości pętli, które można odnaleźć w okolicach Selva di Cadore oraz Zoldo. Ci, którzy są znudzeni całodniowymi jazdami na nartach, mogą skorzystać z jednej z wielu innych atrakcji, jakie oferuje ośrodek, takich jak nocna wędrówka z pochodniami wąwozem Sottoguda.

  Wyprawa organizowana jest przez instruktorów szkółki narciarskiej w Malga Ciapela, którzy w okresie zimowym w każdy czwartek o godzinie 21:30 wyruszają wraz z turystami do wąwozu. Wyprawa oraz poczęstunek winem powinny dostarczyć nie lada rozrywki, nawet najbardziej wymagającym  gościom.

  Dodatkowo, jeśli ktoś jest miłośnikiem hokeja na lodzie, powinien wybrać się do Zoldo oraz Alleghe, gdzie bardzo często rozgrywane są mecze włoskiej pierwszej ligi hokeja na lodzie.

  Ośrodek dysponuje niezbyt bogatą ofertą apres ski, jednakże w każdym z głównych miast ośrodka można odnaleźć różnego rodzaju bary i puby. Po ośrodku można się poruszać korzystając z lokalnego skipassa bądź też z Dolomiti Superski, który obejmuje większość ośrodków działających w Dolomitach.

  Autor: Krystian Kuś