Skip to main content
umpa

Alta Badia

Wyciągi: 53
Wyciąg orczykowyWyciąg krzeselkowyGondolkiGondoleGondole
11 30 10 1 1
Trasy: 100 (130 km)
24
3

Trasy od
1324
m n.p.m.

Trasy do
2778
m n.p.m.

km
Trasy biegowe

km
Szlaki piesze

Mapa tras
Alta Badia - mapa tras narciarskich

°C   - 

Ciśnienie: hPa, Opad: mm Dane dostarcza yr.no Norwegian Meteorological Institute and NRK

 
Alta Badia
Str. Col Alt 36
I-39033 Corvara
Włochy
  Noclegi
  Booking.com

  Położony w prowincji Bolzano na północy Włoch ośrodek narciarski Alta Badia jest jednym z najbardziej nasłonecznionych obszarów narciarskich objętych przez skipass Dolomiti Superski. W ośrodku liczba wyciągów przekracza 50, dzięki którym będziemy mogli poszusować na nieco ponad 130 km pięknych tras.

  W ośrodku przeważają trasy niebieskie, które stanowią ponad połowę tras ośrodka. Najmniej (poniżej 10%) jest tras czarnych. Trasy połączone są z największą narciarską karuzelą w Europie, czyli ze słynną włoską Sella Rondą.

  Trasy zjazdowe rozłożone są na wysokościach od 1324 do 2778 m n.p.m, dzięki czemu mamy gwarancję bardzo dobrych warunków śnieżnych przez cały sezon, który zaczyna się tutaj pod koniec listopada, a kończy w połowie kwietnia.

  Alta Badia jest jednym z punktów startowych huśtawki narciarskiej Sella Ronda (zespół wyciągów wokół grupy górskiej Sella Ronda). Sella Rondę można pokonać w dwie strony (szlak pomarańczowy lub zielony), jest to całodniowa wycieczka. UWAGA należy wyruszyć najpóźniej o 10.00 i zwracać uwagę na godziny otwarcia wyciągów.

  Tych, którzy prócz jazdy na nartach pasjonują się także historią, na pewno zainteresuje Szlak I Wojny Światowej. Miejsce to jest bowiem symbolem krwawych walk, jakie toczyły się w Dolomitach podczas I Wojny Światowej. Szlak prowadzi wokół szczytu Col di Lana, a także poprzez takie szczyty, jak: la Civetta, il Pelmo, Conturines, il Settsass, le Tofane, il Lagazuoi, le Cinque Torri, a także lodowiec Marmolada.

  Po drodze w pięknym schronisku przy lodospadzie należy bezwzględnie spróbować pysznych żeberek.

  Warto wybrać się na Marmolade (majestatyczny lodowiec). Z Alta Badia należy kierować się wyciągami w kierunku Malga Ciapella, malutkiej miejscowości u podnóża Marmolady i kolejką wyjechać na lodowiec. Warto, ponieważ na narciarzy czeka 10-cio kilometrowa trasa Pista Bellunese.

   

  W ośrodku odnajdziemy takie atrakcje jak:

  • klasyczne szlaki narciarskie
  • paralotnie,
  • helicopter skiing,
  • 3 tory saneczkowe (15 km),
  • kulig z zaprzęgiem konnym,
  • lodowisko,
  • zimowe szlaki wędrowne,
  • puby i bary.

   

  Od 2007 roku ośrodek posiada połączenie skibusem z innym ośrodkiem narciarskim, jakim jest Kronplatz (około 100 km różnych tras, w tym trasy czarne TOP), który ponadto objęty jest skipassem Dolomiti Superski.

  Skibus zawiezie nas także do pobliskich miejscowości Colfosco, La Villa, Badia, La Villa, Corvara, Pedraces, w których to znajduje się bardzo bogata, aczkolwiek droga baza noclegowa.

  Autor: Krystian Kuś i Narty.pl