Skip to main content

Zieleniec Sport Arena

Wyciągi: 31
Wyciąg orczykowyWyciąg krzeselkowyGondolkiGondoleGondole
24 7 - - -
Trasy: 50 (21,0 km)
12
1

Trasy od
850
m n.p.m.

Trasy do
1025
m n.p.m.

0 km
Trasy biegowe

0 km
Szlaki piesze

Mapa tras
Warunki narciarskie

Czynne wyciągi

19/ 31

Trasy

/ 50

Śnieg od

20 cm

Śnieg do

50 cm

Czynne

°C   - 

Ciśnienie: hPa, Opad: mm Dane dostarcza yr.no Norwegian Meteorological Institute and NRK

 
Cennik karnetów Zieleniec
sezonsezon niski
dnidorosłyjuniordzieckodorosłyjuniordziecko
1 140120--10590--
3 395
330--295250--
6 685
580--540460--
Zieleniec
Zieleniec 72
57-340 Duszniki Zdrój
Polska
  Noclegi
  Booking.com

  Informacje o ośrodku:
  Zieleniec Ski Arena - jest największym kurortem narciarskim w Kotlinie Kłodzkiej i jednym z największych w całej Polsce. Położony w malowniczym otoczeniu Gór Orlickich i Gór Bystrzyckich, będąc formalnie częścią Dusznik Zdroju, dzięki wyjątkowemu klimatowi jest istnym rajem dla narciarzy. Dość powiedzieć, że śnieg leży tutaj niemal przez ponad 150 dni w roku, a opadające na północną stronę stoki i niskie temperatury gwarantują doskonałe warunki narciarskie. 

  Unikalne ukształtowanie terenu pozwoliło na stworzenie w pełni profesjonalnej i kompleksowej stacji narciarskiej, która oferuje swoim gościom przeszło 22 kilometry tras narciarskich o różnym stopniu trudności - od łagodnych stoków doskonałych do nauki jazdy na nartach dla najmłodszych, po strome i wymagające zbocza, które dostarczą narciarzom sporej dawki adrenaliny. Zieleniec Ski Arena dysponuje 24 wyciągami narciarskimi, na które składają się także  nowoczesne koleje kanapowe (w tym nowa, 4-osobowa kanapa typu TATRALIFT, która oddana do użytku zostanie w nadchodzącym sezonie), a także uruchomiona w grudniu zeszłego roku kolej gondolowo-kanapowa Nartorama Skyway Express. Co z punktu widzenia narciarzy niezwykle istotne, to możliwość korzystania ze wszystkich wyciągów przy pomocy jednego karnetu, który nabyć można także online za pośrednictwem strony internetowej www.zieleniec.pl.

  Oprócz bogatej infrastruktury narciarskiej Zieleniec posiada przede wszystkim niezwykle zróżnicowane zaplecze noclegowo-gastronomiczne. Liczne hotele, pensjonaty oraz wille, restauracje i bary zadowolą oczekiwania wszystkich przybywających do Zieleńca gości - kurort bardzo mocno otwiera się także na rodziny z dziećmi, dla których znajdzie się tutaj także wiele atrakcji. Zimą to przede wszystkim bogata oferta szkółek narciarskich oraz dostosowane do potrzeb najmłodszych wewnętrzne place zabaw. Lato również jest w Zieleńcu atrakcyjną porą roku, a wśród atrakcji na pewno warto wspomnieć o łowisku pstrąga, ranchu Grylówka czy Torfowisku pod Zieleńcem.

  Ale to przede wszystkim zimą liczeni w tysiącach narciarze przybywają do tego dolnośląskiego kurortu. Możliwość jazdy w doskonałych warunkach od świtu do późnych godzin nocnych, liczne oferty promocyjne, w tym przede wszystkim tzw. Free Ski, czyli opcja wykupienia noclegów, w których cenie goście otrzymują darmowy karnet na wyciągi, iście alpejska atmosfera i doskonała kuchnia lokalnych restauratorów plasują Zieleniec wśród najlepszych i najatrakcyjniejszych kurortów narciarskich w całej Polsce, który także coraz śmielej konkuruje z tymi zlokalizowanymi po drugiej strony granicy.

  Podróż do Zieleńca z Wrocławia zajmuje nieco ponad dwie godziny i prowadzi niezwykle malowniczą trasą Wrocław - Kudowa Zdrój (nr 8), przebiegającą wśród gór i pagórków Dolnego Śląska. Mijając po drodze Góry Bardzkie, Sowie i Stołowe możemy rozkoszować się niezwykłymi widokami, które nabierają na atrakcyjności szczególnie po przekroczeniu bramy Kotliny Kłodzkiej. Sezon narciarski rozpoczyna się w Zieleńcu z początkiem grudnia (czasem nieco wcześniej) i trwa do końca marca, często zahaczając jeszcze o pierwsze dni kwietnia. Kilka razy zdarzyło się nawet, że jego płaty zalegały na stokach kurortu w majowy weekend, kontrastując z pojawiającymi się gęsto przebiśniegami.