Informacje o miejscowości:

Dzięki niepowtarzalnemu usytuowaniu, łagodnemu klimatowi i dobrym połączeniom komunikacyjnym jest to jedna z najbardziej znanych miejscowości turystyczno-wypoczynkowych w kraju.
Miasto położone u podnóża Śnieżki (na wys. 530-890 m n.p.m.), w Dolinie Łomnicy i jej dopływów, jest dużym ośrodkiem turystycznym i sportów zimowych.
Karpacz posiada dobrze rozwiniętą bazę noclegową (ponad 9 tys. miejsc w hotelach, domach wczasowych, pensjonatach, kwaterach prywatnych i schroniskach). Rocznie przyjeżdża tu ponad 80 tys. gości. Zimą jest tu raj dla miłośników białego szaleństwa. Na stokach jest wiele nartostrad z licznymi wyciągami narciarskimi orczykowymi i talerzykowymi.

Infrastruktura narciarska i snowboardowa:

Jako istotne elementy infrastruktury turystycznej Karpacza wymienić należy m.in. wyciągi narciarskie coraz liczniej zlokalizowane w dogodnych punktach miasta i połączone ze sztucznie dośnieżanymi stokami i wyciąg krzesełkowy na Małą Kopę. Okres narciarski trwa w Karkonoszach dość długo - od listopada do początków maja. Zróżnicowane ukształtowanie obszaru miasta sprzyja także uprawianiu turystyki pieszej i rowerowej.