Skip to main content
umpa

Villard de Lans Correncon

Wyciągi: 28
Wyciąg orczykowyWyciąg krzeselkowyGondolkiGondoleGondole
18 7 3 - -
Trasy: 26 (125 km)
9
8

Trasy od
1050
m n.p.m.

Trasy do
2284
m n.p.m.

km
Trasy biegowe

km
Szlaki piesze

Mapa tras
Villard de Lans Correncon - mapa tras narciarskich

°C   - 

Ciśnienie: hPa, Opad: mm Dane dostarcza yr.no Norwegian Meteorological Institute and NRK

 
Villard de Lans Correncon
Noclegi
Booking.com

Informacje o ośrodku: Region narciarski Villard de Lans – Corrençon, uznawany za stolicę pięknego Parku Regionalnego Vercors. Ośrodek ulokowany jest w departamencie Isère, w regionie Rodan-Alpy. Sezon narciarski rozpoczyna się tutaj z połową grudnia, zaś kończy z początkiem kwietnia.Villard de Lans – Corrençon uznawany jest za jedno z najważniejszych centrów narciarstwa biegowego w całych Alpach, to właśnie na tym sporcie region skupia się najbardziej. Nie oznacza to jednak, że fani zjeżdżania na nartach ze śnieżnych szczytów nic tu nie znajdą. Choć oferta nie jest tak bogata jak ta, kierowana do narciarzy biegowych, region dysponuje około 35 trasami zjazdowymi, które nastawione są głównie na zaawansowanych narciarzy. Łączna długość wszystkich tras przekracza 120 km. Trasy ośrodka leżą w większości poniżej 2000 m n.p.m. Dostęp do tras możliwy jest z czterech miejsc: Les Glovettes/Villard, Corrençon /Clos de la Balme, Corrençon/ le village, Balcon de villard/Cote2000. W ośrodku pracuje prawie 300 armatek śnieżnych, które dbają o to, by narciarzom ani na moment nie brakło śniegu. Ośrodek stanowi jeden z najważniejszych punktów na mapie narciarstwa biegowego i skatingu w całych Alpach. Tylko w samym Villard de Lans – Corrençon odnajdziemy łącznie ponad 150 kilometrów tras do narciarstwa biegowego, których podział jest następujący: Centrum narciarskie dysponuje także specjalnym obszarem treningowym dla początkujących narciarzy biegowych o nazwie Evo Nordic’park. Ośrodek posiada także bezpieczną strefę dla początkujących narciarzy „Les Rambins”. Obiekt znajduje się w Ribambel Village. Jest to idealne miejsce dla ludzi, którzy dopiero zaczynają naukę jazdy na nartach, jak również dla rodzin z dziećmi – kiedy pod okiem wykwalifikowanych instruktorów, dzieci „stawiają pierwsze kroki” na nartach, rodzice mogą spokojnie wypoczywać na hamakach, znajdujących się u stóp góry.  Na stokach narciarskich odnajdziemy restauracje, które są dostępne zarówno dla zwykłych gości, jak i narciarzy. Lokale serwują nie tylko regionalne potrawy, ale także dania z różnych kuchni świata.Chcąc umilić czas gościom, którzy nie przepadają za narciarstwem biegowym, ośrodek wzbogacił ofertę o dodatkowe rozrywki, takie jak:

 

 • mini golf,
 • wycieczki na psich zaprzęgach,
 • wspinaczki po lodospadach,
 • loty na paralotniach,
 • jazda na łyżwach po sztucznym lodowisku o powierzchni 1800 m2,
 • wycieczki po grotach,
 • kino oraz biblioteki,
 • kręgle,
 • pływanie w basenach Centre Aquatique,
 • wędrówki na rakietach śnieżnych,
 • gra w sporty rakietowe (tenis, badminton),
 • kasyno (gra w brydża i inne gry hazardowe),
 • spędzanie wolnego czasu w saunie, na siłowni, w klubie fitnes
 • puby, bary, dyskoteki,
 • i wiele, wiele innych.

 

Oprócz tego Villard de Lans – Corrençon posiada 2 stadiony do slalomu. Dodatkowo ośrodek daje do użytku 2 tory saneczkowe, które przez trzy dni w tygodniu są dostępne także po zmroku. Tory posiadają różnorodną długość, od 230 do 300 metrów. Nie zapomniano także o miłośnikach sztuki, którzy również znajdą tutaj coś dla siebie. Wystarczy, że wybiorą się do La Maison du Patrimoine, gdzie mogą dowiedzieć się co nieco na temat historii regionu, a także popodziwiać rzeźby i obrazy lokalnych artystów. Ciekawostką jest, iż w czasie II Wojny Światowej znajdowało się tutaj polskie liceum im. Cypriana Norwida. Dzięki bogatej infrastrukturze, przygotowanej z myślą o rodzinach z dziećmi, ośrodek zyskał odznaczenie ,,Petits Montagnards”, które obrazuje jak bardzo duży nacisk położono na kwestię wygody tego typu gości. Osoby, które zdecydują się przyjechać tutaj ze swoimi pociechami mogą być pewni, że ich ukochani podopieczni, znajdą tutaj coś dla siebie.  Ośrodek przygotował specjalne obiekty dla dzieci w różnym wieku, od klubu dziecięcego „Cool les Papooses” (od 18 miesięcy do 3 lat), poprzez przedszkole dla dzieci od 18 miesięcy do 6 lat, na ogrodzie śnieżnym, przeznaczonym dla wszystkich podopiecznych powyżej 3 roku życia, kończąc. Z kolei w samym sercu wioski Villard de Lans znajduje się ski park Coline-des-Bains, który posiada świetnie uśnieżone trasy zjazdowe dla młodych miłośników każdego rodzaju sportów zimowych. Pośród wielu różnych rozrywek, jakie zapewnia Ski Park tobogging, odnajdziemy m.in.:

 

 • dużą trasę zjazdową,
 • kilka tras zjazdowych na toboggan,
 • ogród dziecięcy,
 • pasaż.

 

Ogród dziecięcy ESF “Piou-Piou” został specjalnie udekorowany i przystosowany z myślą o najmłodszych gościach. Mają tutaj także miejsce zajęcia dla początkujących narciarzy w wieku 3-4 lat (odbywają się w grupach lub prywatnie). Warto nadmienić, że infrastruktura ośrodka pozwala na łatwe przemieszczanie się pomiędzy trasami również innych ośrodków, znajdujących się w pobliżu, Lans en Vercors oraz Autrans, dzięki czemu zyskujemy dostęp do około 400 km tras do narciarstwa biegowego, ulokowanych pośród przepięknych alpejskich krajobrazów, a nic tak nie dodaje frajdy podczas jazdy na nartach, jak wspaniałe widoki w tle.