Skip to main content

Lauchernalp - Lötschental

Wyciągi: 8
Wyciąg orczykowyWyciąg krzeselkowyGondolkiGondoleGondole
4 2 1 1 -
Trasy: 12 (55 km)
5
3

Trasy od
1413
m n.p.m.

Trasy do
3095
m n.p.m.

24 km
Trasy biegowe

50 km
Szlaki piesze

Mapa tras
Lauchernalp - Lötschental - mapa tras narciarskich

°C   - 

Ciśnienie: hPa, Opad: mm Dane dostarcza yr.no Norwegian Meteorological Institute and NRK

 
Lauchernalp - Lötschental
Noclegi
Booking.com

Lauchernalp - Lötschental 

Lötschental to ośrodek zapewniający miły czas wszystkim fanom zimowego szaleństwa. Oferta wypoczynkowa jest bardzo atrakcyjna: jazda na nartach i snowboardzie, wędrówki, bieganie na nartach, sanki, curling, łyżwiarstwo, trekking z psami husky itp. Kto szuka turystycznego hałasu, powinien jednak wybrać się gdzie indziej.

 Łatwo i wygodnie można tutaj dojechać. Także Najbardziej cennymi, lokalnymi wartościami są jedyny w swoim rodzaju krajobraz (Światowe Dziedzictwo UNESCO), malownicze wioski, wciąż żywa tradycja i autentyczna gościnność.

Sporty zimowe

Nowoczesna kolejka linowa dojeżdża do słonecznego terenu narciarskiego Lauchernalp w Dolinie Lötschental na wysokość 3111 m n.p.m. Tereny te są wymarzonym miejscem dla wszystkich narciarzy i snowboardzistów. Stąd też rozciąga się widok na 40 szczytów czterotysięczników Alp Wallserskich i Berneńskich. Dodatkowo na tych terenach śnieg jest gwarantowany. Małe, ale ciekawe tereny narciarskie znajdują się również w Kandersteg, Kiental- Reichenbach i Jeizinen ob Gampel. Łącznie do dyspozycji narciarzy jest nieco ponad 5 wyciągów oraz 50 km tras. Region ten znają również wtajemniczeni miłośnicy skitourów i freeride.

Narty biegowe

Biegający stylem łyżwowym wybiorą trasy wokół Kandersteg. Ciekawe są też trasy w Dolinie Lötschental. Nasza propozycja: oświetlone trasy w Kippel i Kanderstegu umożliwiają bieganie na nartach do późnego wieczoru. Codziennie przygotowanych jest do 90 km tras klasycznych i łyżwowych.

Wędrówki

Region jest prawdziwym rajem przyrodniczym, wpisanym na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO i zaprasza do zimowych wędrówek, także tych w rakietach śnieżnych. Widoki roztaczające się podczas przechodzenia przez przełęcz Gemmi z Kanderstegu do Leukerbad lub podczas pokonywania najwyżej wytyczonego zimowego szlaku wędrownego w Europie - na Lauchernalp - to istna uczta dla oka.