Skip to main content

Otwarto Aquapark w Zakopanem

Autor: |
(foto: www.antalowka.com)
(foto: www.antalowka.com)

Po sześciu latach budowy, wczoraj uruchomiono geotermalny Aquapark w Zakopanem

To jest bardzo trudna inwestycja, nawet nie przypuszczałem, gdy się za nią brałem, że aż tak trudna - wyznaje Edward Nadarkiewicz, prezes "Polskich Tatr", które są inwestorem zakopiańskiego aquaparku na Antałówce. - No, ale teraz, gdy już coś się z tego wszystkiego zaczyna wyłaniać, ma się też satysfakcję z przeprowadzenia tak olbrzymiego przedsięwzięcia.

Te słowa, wypowiedziane jeszcze podczas trwania budowy najlepiej obrazują problemy które stawały "na drodze" budowy. Ale problemy zostawmy za sobą, ważne, że po wodne uciechy nie będziemy musiekli już jeździc na Slowację.

Chyba, że  właściciel niemile zaskoczy nas z cenami, te mimo oficjalnego otwarcia nie były wczoraj jeszcze znane.

Informacje o Aquaparku Antałówka

- Cała powierzchnia aquaparku ma 15 tysięcy metrów kwadratowych, powierzchnia lustra wody łącznie wynosi 1361 metrów kwadr., z czego 941 m kwadr. to wewnętrzne baseny, a 420 m - zewnętrzne, które znajdują się na tarasie, oczywiście z widokiem na Giewont .

- Zakopiański aquapark przewidziany jest na 900 osób.

- Tyle mamy szafek - pokazuje inżynier Gluziński.
Do dyspozycji miłośnicy wodnych uciech będą mieli wszystko, co dotychczas mieli na Słowacji, a nawet więcej - zastrzegają inwestorzy. Na zewnątrz jeden basen geotermalny o temperaturze 36 stopni Celsjusza, wewnątrz ponad 30-metrowy basen rekreacyjny do pływania, dzika rzeka, brodzik, 3 zjeżdżalnie: dwie półokrągłe, jedna - ślizgawka, cztery wirpoole, czyli jaccuzi, kompleks saun: suchych, mokrych, dla osób cierpiących na nadciśnienie i ludzi starszych, prysznice z różnego typu masażami, pokój relaksacyjny do delikatnego opalania, klubokawiarnia ze sceną, gdzie będą mogli występować muzycy-amatorzy, dwa solaria.

- Jedna z rynien ma 160 metrów długości i jest jedną z najdłuższych w znanych nam aquaparkach - mówi z dumą prezes Nadarkiewicz. - Mamy też coś, czego w swoich parkach nie mają Słowacy: 5-torową kręgielnię, największą na Podhalu.

(foto: www.antalowka.com) (foto: www.antalowka.com)