Skip to main content

Czym się charakteryzuje odzież narciarska?

Autor: |

Odzież narciarska musi chronić przed zimnem, wiatrem i wilgocią, zapewniając jednocześnie swobodę ruchów. Wybierając się na stok, należy więc dobrze się do tego przygotować. Na co zwrócić uwagę przy zakupie odzieży narciarskiej?

Choć dobry sprzęt i technika to podstawa, również ubrania narciarskie mają duże znaczenie podczas jazdy na nartach czy snowboardzie. Powinny one zapewniać izolację termiczną oraz wygodę podczas szaleństw na stoku. Jak wybrać odzież narciarską?

Odzież narciarska – na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Komfort i ochrona przed zimnem to konieczność na stoku, dlatego odzież narciarska męska i damska powinna wyróżniać się doskonałą jakością. Ubrania, które nosimy na co dzień, nie sprawdzą się w warunkach górskich. Narciarstwo i snowboard to sporty uprawiane w niskich temperaturach, dlatego odpowiednia odzież to podstawa. Warto zwrócić uwagę na ubrania QuikSilver, które są wyposażone w wiele nowoczesnych technologii. Spełnią one oczekiwania sportowców zawodowych, jak i osób, które jeżdżą rekreacyjnie. Na uwagę zasługują użyte do produkcji ubrań tkaniny. Kurtki narciarskie QuikSilver wykonane są z materiałów, które skutecznie chronią przed wiatrem, zimnem i wilgocią. Są też wyposażone w wiele ciekawych funkcji, takich jak kieszenie do ogrzewania rąk, kaptur z kilkoma stopniami regulacji, czy pas przeciwśnieżny z funkcją odpinania. Szeroki wybór odzieży narciarskiej sprawia, że każdy znajdzie tu coś dla siebie.

O czym trzeba pamiętać przy kompletowaniu stroju narciarskiego?

Kompletując ubrania na stok, trzeba zwrócić uwagę na ich jakość, aby mieć pewność, że dobrze spełnią swoje zadanie. Odzież narciarska musi chronić przed wiatrem i być wodoszczelna, a przy tym zapewniać prawidłową cyrkulację powietrza. Musi ona chronić zarówno przed wyziębieniem, jak i przegrzaniem. Odzież słabej jakości nie zatrzyma skutecznie wiatru i nie odprowadzi wilgoci, więc gdy spocimy się na stoku, będzie nam zimno. Wysokiej jakości kurtki, spodnie narciarskie, czy czapki zimowe są więc niezbędne, jeśli chcemy zadbać o swój komfort na stoku.

Jednak odzież wierzchnia to nie wszystko. Należy też pamiętać o założeniu bielizny termoaktywnej. Dobrze odprowadza ona wilgoć, dzięki czemu sprawdza się jako pierwsza warstwa pod kurtką. Porządne materiały dają też gwarancję długiego użytkowania odzieży narciarskiej, dzięki czemu nie będziemy musieli wymieniać jej co sezon.

Jak się ubrać na narty?

Prawidłowo dobrana odzież narciarska sprawdzi się w każdych warunkach. Jakie ubrania są niezbędne na stoku?

  • Kurtka narciarska – musi zakrywać biodra oraz mieć regulowany kaptur i mankiety, które będą chronić przed wiatrem i śniegiem. Ma też chronić przed wilgocią i zapewniać komfort cieplny. Warto zwrócić uwagę na liczbę kieszeni, ponieważ umożliwiają one przechowywanie drobnych przedmiotów.
  • Spodnie narciarskie – muszą cechować się wysoką wodoodpornością, aby chronić przed przemakaniem śniegu lub wody z topniejącego śniegu. Konieczne są też dobrze uszczelnione szwy, przez które nie przedostanie się wilgoć. Spodnie powinny mieć regulowane szelki i wewnętrzne mankiety chroniące przed śniegiem.
  • Rękawiczki zimowe – przede wszystkim muszą być dobrze dopasowane, aby nie obniżać komfortu jazdy. Rękawice narciarskie muszą być wykonane z dobrej jakości, oddychających materiałów.
  • Skarpety narciarskie – muszą skutecznie odprowadzać wilgoć i zapewniać dobrą wentylację. Powinny pozostać suche nawet po kilku godzinach spędzonych na stoku.
  • Bielizna termoaktywna – to po prostu koszulka i getry, które zostały wykonane z materiałów funkcyjnych. Umożliwiają one odprowadzanie potu ze skóry i zapewniają komfort.

Dobrej jakości odzież narciarska jest więc niezbędna, jeśli chcemy zadbać o swój komfort na stoku.

ARTYKUŁ SPONSOROWANY