# x
Skip to main content

Wieczorna jazda na Soszowie

Autor: |
Soszów Wisła - nocna jazda (foto: P. Tomczyk)

Wczoraj wieczorem odwiedziliśmy kolejny wiślański ośrodek. Była to Stacja Narciarska Soszów, która, podobnie jak Stacja Narciarska Stok, leży w Wiśle Jawornik. Wczoraj wieczorem warunki pogodowe były naprawdę zimowe. Termometry pokazywały przy dolnej stacji temperaturę -15 stopni, na nasze szczęście nie było wiatru. Porównując do warunków pogodowych z zeszłego tygodnia, to zdecydowanie wolę -15 bez wiatru, niż -6 z wiatrem. Na parking przed stacją narciarską dotarliśmy kilka minut po godzinie 19. Bez problemu znalazłem miejsce parkingowe pod wyciągiem. Na stok dotarliśmy 20 minut później. Ceny skipasów mile nas zaskoczyły, były o 10 zł niższe, niż w cenniku, więc za wieczorny skipass zapłaciliśmy 40 zł. Wieczorna jazda w stacji rozpoczyna się o godzinie 17, a kończy o 22. Po skończonej jeździe skipass można oddać w kasie, lub, jeśli kasa jest zamknięta, w restauracji przy dolnej stacji i odebrać 10 zł kaucji.

Warunki śniegowe i pogoda sprzyjały dobremu przygotowaniu stoku, który był równy, bez muld, bardzo szybki. Tłoku nie było, można było jeździć na okrągło. Wyjazd na górę wyciągiem i zjazd na nartach zajmował mi 8 minut.

Stacja Narciarska Soszów udostępnia dla wieczornej jazdy wyciąg krzesełkowy H0 i trasy – czerwoną o numerze 1, niebieską 3 i czerwono-niebieską 5. Wszystkie trasy są bardzo dobrze oświetlone. Nawet jadąc z dość dużą prędkością nie ma problemu z ocenieniem warunków na stoku.

<content>19112</content>

Przy tak dużym mrozie ważne jest to, że otwarte są punkty gastronomiczne, w których można coś zjeść, napić się herbaty, a przede wszystkim ogrzać. Po ponad godzinie jazdy - około godziny 21 - odwiedziłem karczmę leżącą przy górnej stacji wyciągu. Karczma zbudowana jest jako stylowa, drewniana chata. Centralnym miejscem jest kominek, który pozwalał ogrzać się zmarzniętym narciarzom. Pomimo tak późnej pory w kuchni przygotowywano jeszcze ciepłe dania.

Trasy, które udostępnione do nocnej jazdy w stacji narciarskiej, są urozmaicone. Znajdą tam dla siebie coś odpowiedniego zarówno narciarze początkujący, jak i  zaawansowani.

Wyciąg krzesełkowy ma 815m i 183 m różnicy poziomów pomiędzy stacją dolna a górną. Przepustowość wyciągu to 2400 osób na godzinę.

Długości tras to:

  • Czerwona 1 - 900m
  • Niebieska 3 - 1300m
  • Czerwono-niebieska 5 - 1200m

<content>42049</content>

Bardzo podobało nam się to, że stacja otwarta jest do 22 i obniżono cenę skipassu do 40 zł. Uważam to za odpowiednią cenę.

Jedną, naprawdę małą niedogodność stanowiło ostatnich kilka metrów trasy 2, które były dość mocno wyślizgane.

Po wczorajszym wieczorze dodałem Stacja Narciarską Soszów do krótkiej listy ośrodków, w których śmigam wieczorem po dniu pracy.

Galeria Soszów nocą

Soszów nocą
Soszów nocą
Soszów nocą
Soszów nocą

Dodaj komentarz