# x
Skip to main content

Miejsca w Sölden które warto odwiedzić

Autor: Michał Nowak | |   Artykuły promowane
Lodowiec Rettenbach Soelden (foto: © Bergbahnen Sölden)

Dotychczasowe sezony w Ötztal udowodniły że jest to miejsce idealne dla wszystkich, którzy szukają zimowych wrażeń. Teren, który jest dostępny w Sölden to połączenie lodowców Tiefenbach oraz Rettenbach.

Soelden (foto: © Ötztal Tourismus)
Soelden (foto: © Ötztal Tourismus)
Soelden Gletscher express (foto: © Ötztal Tourismus)
Soelden Gletscher express (foto: © Ötztal Tourismus)

Połączone są one tunelem dla samochodów oraz dla ruchu pieszego. Dzięki temu jest to największy ośrodek, który jest umiejscowiony na lodowcach Austrii. Do dyspozycji narciarzy jest łącznie 148 km tras oraz 38 obsługujących je wyciągów. Trasy dostępne dla narciarzy są bardzo zróżnicowane pod względem zarówno  trudności jak i otoczenia – od widokowych szerokich tras po lodowcu po trasy otoczone drzewami.

Ze względu na idealne warunki klimatyczne oraz położenie tras narciarskich (pomiędzy 1350 a 3340 metrów n.p.m. ) ośrodek może się pochwalić bardzo długim okresem w którym istnieje możliwość szusowania po stokach. Sezon rozpoczyna się już na przełomie września i października a kończy dopiero pod koniec maja.

<content>19112</content>

Dla większej wygody gości trzy najwyższe szczyty (Schwarze Schneide,  Gaislachkogl, Tiefenbachkogl) zostały połączone systemem wyciągów. Dzięki temu rozwiązaniu w ciągu ośmiu godzin możemy przejechać trasę licząca około 100 km i dającą nam łączną różnicę wysokości rzędu 20km.

Po  wysiłku na trasach warto jest zajrzeć do lokalnych restauracji oraz barów w których można zjeść regionalne przysmaki. Jeśli zapragniemy naprawdę wykwintnej możemy zjeść na platformie widokowej umiejscowionej na wysokości ponad 3000m.n.p.m.

Najnowsze informacje oraz zdarzenia znajdziemy na stronie Opens external link in new windowwww.solden.com

 

Dodaj komentarz