#
Skip to main content

Ośrodek narciarski Vysoké Tatry - nowości w sezonie 2010-2011

Autor: |
Tatrzańska Łomnica
Tatrzańska Łomnica
Tatrzańska Łomnica
Tatrzańska Łomnica
Tatrzańska Łomnica

Tatry Wysokie - Tatrzańska Łomnica, Stary Smokowiec są doskonałym ośrodkiem narciarskim położonym w przepięknym otoczeniu Tatr Wysokich, z doskonałymi warunkami do uprawiania sportów zimowych i turystyki górskiej na wysokości ponad 2000 m n.p.m. Zdolność przewozowa kolejek linowych i wyciągów w obu ośrodkach wynosi około 13 000 osób na godzinę. Nowoczesny system naśnieżania gwarantuje śnieg co najmniej 5 miesięcy w roku. Miłośnicy zimowej zabawy mogą skorzystać z jazdy na sankach z Hrebienka lub z niezwykłych atrakcji - skifox, snowscoot.

Nowości tegorocznej ZIMY w ośrodku

Ośrodek stanie się bardziej kompleksowy dzięki naśnieżaniu czerwonej, umiarkowanie trudnej trasy, nowa wygodna 6-osobowa kolej krzesełkowa zwiększy zdolność przewozową o 2400 osób na godzinę, dzięki współpracy ośrodków będzie można szusować na jednym skipassie także na Jeziorze Szczyrbskim (Štrbské pleso), atrakcyjne „Humno“ uzupełni ofertę Apres´ski, a nowy parking ski in – ski out umożliwi parkowanie tuż przy stoku narciarskim. Koszt inwestycji przed nowym sezonem zimowym wyniosą 13 mln. EURO.

Więcej sztucznie naśnieżanych tras
Główną nowością w ośrodku jest uzupełnienie sztucznego naśnieżania o odcinek nad Čučoriedkami. Dzięki temu ośrodek może gwarantować doskonałą jazdę na prawie 30 hasztucznie naśnieżonych tras z Łomnickiego Stawu (Skalnaté pleso) przez Čučoriedky aż na dół, do Tatrzańskiej Łomnicy. Jednocześnie na odcinku pod Łomnickim Stawem poszerzono trasę i profil terenu, co spodoba się zwłaszcza średnio zaawansowanym narciarzom, którzy poszukują tras oznakowanych na czerwono. Odcinek pod Čučoriedkami jest odpowiedni zwłaszcza dla rodzin z dziećmi oraz mniej doświadczonych narciarzy, którzy lubią szerokie i łatwe stoki. Rodzice z pewnością docenią fakt, iż siedząc w barze apres´ski mają możliwość obserwowania swoich pociech, które szusują po szerokim niebieskim stoku. Dla bardziej doświadczonych narciarzy mamy w ofercie niezapomnianą jazdę w Łomnickiej Przełęczy, po najwyższej i najbardziej stromej trasie zjazdowej na Słowacji, skąd rozpościera się wspaniały widok na całą dolinę pod Tatrami. Szusowanie po naturalnym śniegu jest co roku najlepszą zabawą dla wielu miłośników białego szaleństwa.
Jazda po pierwszorzędnej trasie carwingowej o długości 6 kilometrów z Łomnickiej Przełęczy na dół do Tatrzańskiej Łomnicy gwarantuje wspaniałe wrażenia, które zapewnione są dzięki  największemu przewyższeniu na Słowacji: aż 1300 metrów!

Wyższy standard i większa zdolność przewozowa
Nowoczesna 6-osobowa kolej krzesełkowa posiadać będzie osłonę zatrzaskową w kolorze pomarańczowym, tzw. bańkę, podgrzewane siedzenia oraz system, dzięki któremu kolej będzie bardziej odporna na podmuchy wiatru, niż tradycyjne wyciągi krzesełkowe (system RPD). Zdolność przewozowa nowej kolejki wynosić będzie 2600 osób na godzinę, długość trasy 1889 m, przewyższenie 280 m, prędkość jazdy 5m/s, a czas transportu do stacji końcowej Start wynosić będzie 6,7 min. Będzie to nowy model kolejki linowej firmy Doppelmayr. Dzięki temu wzrośnie zdolność przewozowa ośrodka, co pomoże wyeliminować kolejki narciarzy czekających na wyciąg w najbardziej frekwentowanych miejscach. Dolna stacja kolejki będzie znajdować się około 250 m niżej niż obecna dolna stacja kolei gondolowej Tatrzańska Łomnica – Łomnicki Staw, co zapewni połączenie z przyszłym centrum Tatrzańskiej Łomnicy.

Nowy komfortowy parking

Z budową nowego wyciągu krzesełkowego związana jest większa pojemność ośrodka, w związku z tym w ośrodku powstaje pierwszy parking SKI IN SKI OUT.
Nowy parking bezpośrednio przy trasach narciarskich przyniesie wysoki komfort i łatwość dostępu do tras zjazdowych. Tatrzańska Łomnica jako jeden z nielicznych ośrodków umożliwi narciarzom komfort „wskoczenia“ w narty, zaraz po wyjściu z auta. Nowy parking spełnia najbardziej rygorystyczne kryteria w celu zapewnienia ochrony wód podziemnych i powierzchniowych. Pojemność nowego parkingu wynosić będzie 400 samochodów osobowych i 10 autobusów. W nowym sezonie będzie jeździł po Tatrach także ekologiczny elektryczny skibus.

W Tatrach Wysokich jeździ się na jednym skipassie.
Z kilkudniowym skipassem ważnym w Tatrzańskiej Łomnicy można od teraz szusować także na Jeziorze Szczyrbskim (Štrbské pleso), jak również w mniejszych ośrodkach w Starym Smokowcu i w Liptowskiej Ciepliczce (Liptovská Teplička). Dzięki temu sen staje się rzeczywistością, a narciarze w Tatrach mogą szusować na najwyższym poziomie, w różnych miejscach, na wszystkich rodzajach tras, mają do dyspozycji więcej km tras zjazdowych, a w dodatku za lepsze ceny, niż było to w ubiegłym sezonie.

Stary Smokowiec – Jakubkova lúka, Liptovská Teplička
Ośrodki są idealne zwłaszcza dla rodzin z dziećmi i mniej wymagających narciarzy. W ofercie posiadamy także tańsze skipassy ważne wyłącznie w danym ośrodku, które preferuje wielu mniej wymagających narciarzy.

Region narciarski Słowacja ma już wspólny skipass – totalna zmiana
Tzw. SLOVAKIA SUPER SKIPAS – to sezonowy skipass ważny w ośrodkach Tatranská Lomnica, Starý Smokovec, Štrbské Pleso, Donovaly, Veľká Rača oraz w największym ośrodku narciarskim na Słowacji, w Jasnej w Tatrach Niskich. Ponad 85 km tras narciarskich to nie lada gratka dla miłośników białego szaleństwa. Przedsprzedaż tych karnetów narciarskich (10x, 15x w sezonie oraz skipass na cały sezon) zaczyna się 15.10.2010. Skipassy można nabyć za pośrednictwem sieci ticketingowych, przez Internet lub w ośrodkach za bezkonkurencyjne ceny – już od 200,- EURO. Przedsprzedaż kończy się 23.12.2010. Więcej informacji na temat warunków i przedsprzedaży na stronie www.vt.sk

Kompleksowe centrum usług zimowych w Tatrach Wysokich

W ośrodkach świadczone są najlepsze usługi dodatkowe – wypożyczalnie sprzętu narciarskiego, przechowalnie oraz szkoły narciarskie z profesjonalnymi instruktorami. Wypożyczalnie znajdujące się bezpośrednio przy stacjach kolejek linowych posiadają pełne wyposażenie dla narciarzy i snowboardzistów, oferując sprzęt freestyle i freeride. Zespół profesjonalnych instruktorów narciarskich oferuje lekcje indywidualne, grupowe oraz dla początkujących. Rodzice doceniają korzyści płynące z nauki jazdy na nartach w parku dziecięcym Maxiland w Tatrzańskiej Łomnicy, w którym dzieci mogą korzystać z wygodnego ruchomego pasa.

Przyjemny odpoczynek przy posiłku lub drinkach na stokach i w okolicy
Bezpośrednio na stokach czekają na narciarzy, snowboardzistów, jak i zwykłych turystów 2 stylowe restauracjie górskie na stacji pośredniej Start (1357 m n.p.m.), Łomnickim Stawie (1751 m n.p.m.), Kawiarnia Dziadek (Kaviareň Dedo) na wysokości 2634 m n.p.m., nowoczesny bar Aprés ski bezpośrednio na końcu stoku oraz snow- i snack-bary.
Wielką atrakcją w Tatrach jest nowy Humno Pub. Ten unikalny i uniwersalny obiekt, pierwszy i jedyny w swoim rodzaju na Słowacji, łączy w sobie ofertę baru Apres'ski, restauracji, coctail baru i dyskoteki, która pomieści nawet 300 osób. Humno Pub znajduje się w pobliżu stacji 6-osobowej kolejki krzesełkowej.  Wewnątrz z pewnością przykłują waszą uwagę zawieszony u stropu czarny Cadillac, którym jeździła w trakcie swojego tourne w Pradze w 2006 r. amerykańska gwiazda muzyki pop Madonna, lub prawdziwy ratrak, który przez wiele lat służył w ośrodku poprawiając stoki dla miłośników narciarstwa.

Niezwykłe wrażenia z pobytu w górach połączone z dobrą kuchnią to tzw. wieczór wrażeń. Na stację pośrednią Start na wysokość 1357 m n.p.m. wjedziecie z Tatrzańskiej Łomnicy śnieżnym pojazdem gąsienicowym. Na miejscu czekają na Was wyśmienite dania oraz inne niespodzianki. Oprócz wieczoru wrażeń przygotowujemy na zimę specjalny dodatkowy program – wieczorna jazda na sankach, wycieczki na rakietach śnieżnych, nocne jazdy ratrakiem, degustacje win w Grandhotelach i wiele innych.

Łomnica – zimowa przygoda, atrakcyjna noc na „dachu Słowacji“
Turyści wybierają Tatry Wysokie także w miesiącach zimowych. Słowackie góry oferują wspaniałe widoki. Po zaledwie kilku minutach spędzonych w kolejce linowej znajdziecie się w górskiej scenerii i możecie bez przeszkód czerpać energię z przyrody, która oddaje wam się w najczystszej formie. Miejscem, które przyciąga narciarzy, aby przynajmniej na chwilę odłożyli swój sprzęt, jest z pewnością Łomnica zwana niegdyś Dziadkiem. Dlaczego Dziadek? Nazywali go tak miejscowi w XVII wieku, ponieważ w księżycową noc jego masyw przypomina głowę dostojnego, brodatego, długowłosego starca z głębokimi oczami i ogromnym nosem. Ze starego, majestatycznego i nieprzystępnego szczytu, stał się dostępnym, bardzo miłym, wygodnym i komfortowym miejscem dopiero po latach. Kawiarnia znajdująca się na szczycie tworzy niepowtarzalny klimat. Na wysokości 2 634 metrów n.p.m. znajdziecie oprócz imponujących widoków takie specjały, jak kawa  Blue Mountain – marka, którą znajdziecie tylko w kilku miejscach w Europie Środkowej, pochodzi z Jamajki, a uprawiana jest w pionierskich warunkach klimatycznych na wysokości ponad 1000 metrów nad poziomem morza. Dzięki temu kawa posiada specyficzny bogaty smak, który na Łomnicy wyczuwalny jest jeszcze intensywniej. Wielką popularnością cieszy się nocny pobyt na Łomnicy – drugim najwyższym szczycie na Słowacji, w trakcie którego można spędzić niezapomnianą noc połączoną z wieloma atrakcjami. Zakwaterowanie oferowane jest w 4-osobowym apartamencie, uroczysta kolacja podawana jest w Kawiarni Dziadek (Dedo), z kolei śniadania jedzą goście na Łomnickim Stawie podziwiając z okna majestatyczną górę, na której spędzili całą noc.

Korzystne pakiety pobytów ze skipassami
Zakwaterowanie w okolicy ośrodków możliwe jest w przyjemnych czterogwiazdkowych Grandhotelach, ale i nie tylko. System oraz formularz rezerwacyjny znajdą Państwo bezpośrednio na stronie internetowej ośrodka. Dzięki współpracy z regionalnymi kwaterodawcami, w Tatrach można mieszkać i jeździć na nartach za bardzo korzystne ceny w ramach pakietów, zniżki wynoszą nawet 30% z ceny skipassu i zakwaterowania. Hotele Grand Praha w Tatrzańskiej Łomnicy oraz Grandhotel w Starym Smokowcu to wyjątkowo położone hotele posiadające ponad 100-letnią tradycję, niepowtarzalną atmosferę początku XX wieku, ale za to komfort nowego tysiąclecia.

  • Teraz można w Tatrach szusować z jednym skipassem, a w dodatku jego cena spadła – jest to możliwe dzięki współpracy kilku ośrodków – Tatrzańska Łomnica, Stary Smokowiec, Liptowska Ciepliczka, a teraz także ośrodka PARK SNOW na Jeziorze Szczyrbskim
  • nowa 6-osobowa kolejka krzesełkowa z podgrzewanymi siedzeniami i pomarańczowymi osłonami
  • gwarancja śniegu – sztuczne naśnieżanie do wysokości 1751 m n.p.m. na całej długości od Łomnickiego Stawu do Tatrzańskiej Łomnicy
  • wygodny bezdotykowy system skipassów
  • nowy bezpłatny parking ski in – ski out w Tatrzańskiej Łomnicy – komfort z auta prosto na stoki
  • wspólny sezonowy skipass ważny na 85 km tras narciarskich tzw. SLOVAKIA SUPER SKIPAS – T.Lomnica, S.Smokovec, Štrbské Pleso, Jasná Nízke Tatry – Chopok północ i południe, Donovaly, Veľká Rača
  • ośrodek odpowiedni zwłaszcza dla rodzin z dziećmi, ale nie tylko – szerokie niebieskie trasy zjazdowe
  • trasa o dł. 6 kilometrów – najdłuższa trasa narciarska na Słowacji w Tatrzańskiej Łomnicy – teraz teraz z sztucznie naśnieżanym odcinkiem między Łomnickim Stawem a Čučoriedkami
  • dostępne też skipassy ważne tylko w mniejszych ośrodkach w atrakcyjnej cenie
  • zabawa w Tatrach zaczyna się wieczorem i trwa całą noc – na każdy dzień przygotowujemy specjalny program apres ski – wieczorna jazda na sankach, Tatrzański wieczór wrażeń, lub w samym centrum Tatrzańskiej Łomnicy nowy klub muzyczny HUMNO