Kaimówka

Trasy i wyciągi

Wyciągi razem:
Wyciąg orczykowy
Wyciąg krzeselkowy
Gondolki
Gondole
3
0
0
0
Trasy razem: 2 / 550
1
1
0
430
120
0
Nocna jazda:
Ilość tras:
2
Dlugość tras:
550 km

Mapa tras w Kaimówce

Prognoza pogody na najbliższe dni

Pobieram najnowsze dane pogodowe
Pobieram najnowsze dane pogodowe
Pobieram najnowsze dane pogodowe

Informacje o ośrodku:

Na terenie ośrodka narciarskiego znajdującego się w Szczyrku znajdują się dwa wyciągi talerzykowe, o długości odpowiednio: 430 m i 120 m. Pierwszy z nich jest przeznaczony dla osób, które już mają doświadczenie w jeździe na nartach czy snowboardzie. Jego przepustowość wynosi 500 osób/h, a różnica wzniesień to 145 m. Drugi wyciag jest przeznaczony dla początkujących amatorów białego szaleństwa. Jego przepustowość to 200 osób/h, a różnica wzniesień wynosi 35 m.

Na stoku możemy skorzystać z dwóch tras zjazdowych. Pierwsza z nich to trasa o długości 400 m i średniej szerokości 40 m. Jest ona przeznaczona dla średnio-zaawansowanych narciarzy i snowboardzistów. Druga trasa przeznaczona jest dla osób początkujących, a jej długość wynosi 120 m. Obie trasy są sztucznie naśnieżane i oświetlane.

Istnieje tutaj możliwość z korzystania z usług licencjonowanych instruktorów jazdy na nartach i snowboardzie. Naukę możemy rozpocząć w każdej chwili, nawet w godzinach wieczornych.
Przy dolnej stacji wyciągu umiejscowiona jest również wypożyczalnia sprzętu i serwis narciarski. Pomiędzy wyciągami znajdziemy bar, w którym możemy odpocząć i napić się czegoś ciepłego.

Ciekawą atrakcją na stoku jest „Indiański wigwam”, w którym można się ogrzać, ale także zjeść. Rozpalenie ogniska w tym miejscu pozwala nam na przykład na upieczenie kiełbasek.

Dojazd:

  • Dojazd samochodem, zarówno od strony Bielska-Białej, jak i Wisły jest dosyć łatwy. Powinniśmy się kierować według znaków.
  • Dojazd PKS bądź PKP jest również możliwy. Należy dojechać pociągiem do stacji Bielsko-Biała i stamtąd udać się PKS-em do Szczyrku Salmopola. Powinniśmy wysiąść na przystanku „Kolejka” i przejść około 200 m do celu. 

Autor: Agnieszka Nowak

Dodaj komentarz