Skip to main content

Limanowa-Ski

Wyciągi: 3
Wyciąg orczykowyWyciąg krzeselkowyGondolkiGondoleGondole
2 1 - - -
Trasy: 3 (2,3 km)
1

Trasy od
610
m n.p.m.

Trasy do
770
m n.p.m.

0 km
Trasy biegowe

0 km
Szlaki piesze

Mapa tras
Limanowa-Ski - mapa tras narciarskich
Warunki narciarskie

Czynne wyciągi

0/ 3

Trasy

/ 3

Śnieg od

cm

Śnieg do

cm

Czynne

°C   - 

Ciśnienie: hPa, Opad: mm Dane dostarcza yr.no Norwegian Meteorological Institute and NRK

 
Limanowa-Ski
Krakowska 1
34-400 Nowy Targ
Polska
  Noclegi
  Booking.com

   

  Informacja o ośrodku:

   

  Stacja narciarska Limanowa-Ski położona jest w pięknej kotlinie górskiej w Beskidzie Wyspowym na północnych zboczach Łysej Góry, ok. 5km od centrum Limanowej.

   

  W 2007 na roku zostały tam zbudowane 4-os. kolej krzesełkowa Doppelmayr, oraz dwa wyciągi orczykowe. Najdłuższa trasa posiada 1000 m, a suma wszystkich tras to 2300 m. 

   

  Pasmo Łososińskie, w obszarze którego usytuowany jest stok zatrzymuje wilgotne strefy opadów dzięki czemu śniegu często jest znacznie więcej niż w okolicy, co zapewnia niezwykle korzystne warunki narciarskie. Pierwszy śnieg zwykle pojawiają się już w listopadzie a północna wystawa stoku wymiernie spowalnia topnienie przez co pokrywa śnieżna często utrzymuje się nawet do kwietnia.

   

  Na szczyt w ciągu 5 minut wywozi nas kolej krzesełkowa skąd możemy wybrać jedną z 2 tras zjazdowych:

   

  • niebieską – widokową i rekreacyjną trasę dla początkujących i średnio-zaawansowanych narciarzy o długości 1000m biegnącą przez las, początkowo południowo - wschodnim szczytowym zboczem, następnie wschodnim, aby znów włączyć się w bardzo szeroki północny obszar głównego stoku.
  • czerwoną - trasę dla zaawansowanych narciarzy o długości 700m. wiodącą wzdłuż kolei krzesełkowej, posiadającą certyfikat FIS do organizowania międzynarodowych zawodów w kategorii slalom. Początkowy odcinek trasy jest bardzo stromy i przechodzi w łagodny przy dolnej stacji.

   

   

  Stawiający pierwsze kroki jak i doszkalający się narciarze mogą skorzystać z 300m. łagodnej, zielonej trasy przy wyciągach orczykowych.

   

  Wszystkie trasy są codziennie przygotowywane przez ratraki i posiadają wydajny system naśnieżania, a także oświetlenie, dzięki któremu ośrodek jest czynny do 21. Nad bezpieczeństwem na stoku czuwa GOPR.