#
Skip to main content

Festyn Narciarsko – Rekreacyjny w Lubomierzu „KAŻDE DZIECKO JEŹDZI W KASKU”.

Autor: |
Lubomierz (foto: lubomierz.com)

Miło nam poinformować, że dnia 14.02.2009 w ośrodku narciarskim Lubomierz – Ski www.lubomierz.com odbędzie się Festyn Narciarsko – Rekreacyjny „KAŻDE DZIECKO JEŹDZI W KASKU”.

W trakcie imprezy propagowana będzie idea jazdy w kaskach narciarskich oraz Dekalog Narciarski. Zima minie, politycy zapomną o swoich pomysłach – dlatego wykorzystując sprzyjającą aurę propagujmy, szczególnie wśród dzieci i młodzieży, bezpieczne zachowanie na stoku.
   
Oficjalne rozpoczęcie festynu przez Wójta Gminy Mszana Dolna  Pana Tadeusza Patalitę jest przewidziane o godzinie 11:00.
W trakcie trwania imprezy przewidziany jest narciarski tor przeszkód oraz kilkanaście konkurencji festynowych, w których mogą wziąć udział dzieci i dorośli. Podczas każdej konkurencji uczestnicy zdobywać będą drobne nagrody za udział oraz punkty na kartę uczestnika. Na podstawie tych kart będą  losowane liczne nagrody rzeczowe w postaci kasków narciarskich, pokrowców na narty, plecaków, puzzli, itp.

Dzieci, oprócz konkurencji festynowych, będą miały możliwość pojeździć na skuterach śnieżnych prowadzonych przez ratowników Grupy Podhalańskiej GOPR. Ratownicy GOPR przeprowadzą również pokazową akcję ratunkową.

Nad bezpieczeństwem uczestników na stoku będzie czuwać patrol Policji. Zaplanowana jest pogadanka na temat bezpieczeństwa na stokach oraz skutków formalno - prawnych kolizji i wypadków na nartach. Przewidziano również wywiady z policjantami.

W trakcie prowadzenia imprezy propagowana będzie idea jazdy w kaskach narciarskich oraz reklamowany Dekalog Narciarski.
Zachęcać będziemy do aktywnego wypoczynku i kształtować pozytywne postawy wobec dbałości o własną sprawność fizyczną.


Zakończenie imprezy planowane jest na godzinę 14:15, stok oczywiście będzie czynny do godziny 20:00.

Festyn objęły patronatem medialnym TVP Kraków, Radio Kraków oraz Polska – Gazeta Krakowska. Zapraszamy