Skip to main content

7 gadżetów do auta na zimę

Autor: |
Gadżety na zimę (foto: materiały prasowe)
Gadżety na zimę (foto: materiały prasowe)

Zima w trasie? Prezentujemy 7 gadżetów stworzonych z myślą o wyprawie „czterema kółkami”.

Weekend na stoku, firmowy wyjazd, odwiedziny u rodziny czy długie minuty spędzone w korku-gigancie (bo w końcu spadł śnieg). Jak uczynić podróżowanie w takich warunkach komfortowym i bezpiecznym? – Wybraliśmy kilka rozwiązań, o które kierowcy pytają najczęściej. To gadżety funkcjonalne, a przy tym podnoszące standard wyposażenia auta mówi Michał Sierpowski ze Skoda Centrum TMT.

Nawilżacz powietrza

Gorsze samopoczucie, zmęczenie, problemy ze skupieniem na drodze? Winę może ponosić zbyt suche powietrze w aucie. Problem rozwiąże samochodowy nawilżacz powietrza. Niepozorne, przypominające kubek termiczny urządzenie o mocy ok. 1 W wyposażono w zbiorniczek na wodę o pojemności 50 ml – co powinno wystarczyć na 1,5-2 godziny nawilżania. Ciecz jest podgrzewana dzięki podłączeniu urządzenia do gniazda zapalniczki lub USB – dzięki dołączonej specjalnej przejściówce. Wlewasz wodę, podłączasz i już po chwili widzisz zbawienną strużkę unoszącej się pary.

<content>19112</content>

Niezbędne oświetlenie

Jak zapewne mówi któreś z Praw Murphy’ego, auto zacznie szwankować lub złapiesz gumę będąc z dala od miasta. Tu przyda się solidna latarka – będziesz mógł zajrzeć pod maskę albo wygodnie zmienić koło nawet w nocy. - Czołówka czy latarka inspekcyjnazmieszczą się w każdym schowku, a przy tym zapewnią swobodę rąk. W przypadku tej drugiej warto zwrócić uwagę na modele z magnesem we włączniku, który pozwala przyczepić oświetlenie do maski mówi Mirosław Pastor, Kierownik Działu Jakości i Serwisu w Mactronic. Wybierając latarkę warto zwrócić uwagę na stopień wodoodporności IP, by służyła nam również w deszczu, czy sposób zasilania – bateryjny lub akumulatorowy z opcją ładowania przez USB. Co ciekawe, niektóre modele jak Sniper 3.3 wyposażono w bank energii – w razie „spaceru” na najbliższą stację benzynową, będziecie mogli doładować smartfona.

Uchwyt dający spokój

Rodzinna wyprawa nie może obyć się bez sztandarowego „daleko jeszcze?” – i to nawet bez bohaterów „Shreka” na pokładzie. Tłumaczenie, że to wina pogody, a nie nasza? Bez sensu. Lepiej zawczasu wgrać na tablet ulubiony zestaw bajek i zainwestować w specjalny uchwyt. Wyposażony w zwężane „widełki” sprawdzi się w przypadku tak mniejszych, jak i większych modeli. Przyczep go do drążków zagłówka fotela pasażera lub kierowcy i ciesz się spokojem przez najbliższe 2 godziny.

Wszechstronna ładowarka

Zima w górach? To niewyczerpane źródło widoków, które trzeba uchwycić na zdjęciu. Co zrobić, gdy w ukochanej lustrzance padły baterie, a do sklepu daleko? Rozwiązanie przynosi magnetyczna ładowarka USB z funkcją ładowania ogniw akumulatorowych Li-on 3,6 i 3,7 V, w tym najpopularniejszego typu 18650. Urządzenie może służyć jako zwykła ładowarka USB, a jednocześnie dzięki przypominającym słuchawki douszne, wyposażonym w magnes kabelkom (+ i -), pomoże naładować baterie Li-on. – Jednocześnie urządzenie może służyć jako bank energii – wystarczy połączyć sprzęt z portem USB, a jako źródło energii wykorzystać naładowane baterie – mówi Mirosław Pastor. Ładowarkę wyposażono w system zabezpieczający przed nadmiernym rozładowaniem i przeładowaniem oraz zabezpieczenie przed odwrotną polaryzacją.

Wygodny wyświetlacz

Padający śnieg, śliska nawierzchnia, kiepsko oświetlona droga – w takich warunkach kluczowe jest pełne skupienie na drodze. Jak to zrobić, gdy odruchowo chcemy patrzeć na „zegary”? Rozwiązanie przynosi HUD – czyli Head-Up-Display, wyświetlacz przeziernikowy, pokazujący na przedniej szybie dane dot. prędkości czy spalania.  Początkowo znany z myśliwców, z czasem zagościł w autach – szczególnie z wyższej półki. Teraz urządzenia na każdą kieszeń można kupić samemu – wystarczy podłączany do zapalniczki lub portu OBD-II urządzenie i specjalna, przyklejana do szyby naklejka, na której będą wyświetlane dane.

Funkcjonalna mata

Wilgotne ubrania i solidnie ubrudzone buty znów lądują w bagażniku. Warto wyposażyć go w dwustronną matę – rozwiązanie oferowane w przypadku niektórych aut w standardzie. – Z jednej strony występuje wysokiej jakości tkanina do codziennego użytku, z drugiej powierzchnia gumowa, łatwa do oczyszczenia, odporna na brud i wodę – mówi Michał Sierpowski ze Skoda Centrum TMT. I nie trzeba będzie tłumaczyć żonie, jak można było zrobić taki bałagan w tak krótkim czasie.

Smart-alkomat

Wczoraj szalałeś na stoku, a dziś trzeba wracać do domu? Niech pierwszy rzuci kamienie, kto szusując na mrozie nie zajrzy do kantyny na rozgrzewające „co nieco”. Ale czy nie za dużo? Zanim wsiądziesz do auta skorzystaj z… niewielkiego alkomatu podłączanego do smartfona. Wystarczy wpiąć urządzenie do portu ładowania, dmuchnąć i wiesz wszystko na temat wczorajszego dnia. Tylko pamiętaj – nie dodawaj wyników do „Twojego dnia”.

Gadżety na zimę (foto: materiały prasowe) Gadżety na zimę (foto: materiały prasowe)
Gadżety na zimę (foto: materiały prasowe) Gadżety na zimę (foto: materiały prasowe)
Gadżety na zimę (foto: materiały prasowe) Gadżety na zimę (foto: materiały prasowe)
Gadżety na zimę (foto: materiały prasowe) Gadżety na zimę (foto: materiały prasowe)