Malta Ski

Trasy i wyciągi

Wyciągi razem:
Wyciąg orczykowy
Wyciąg krzeselkowy
Gondolki
Gondole
2
1
0
0
Trasy razem: 2 / 180
-
-
-
-
-
-
Nocna jazda:
Ilość tras:
2
Dlugość tras:
180 km

Mapa tras w Malta Ski

Prognoza pogody na najbliższe dni

Pobieram najnowsze dane pogodowe
Pobieram najnowsze dane pogodowe
Pobieram najnowsze dane pogodowe

Informacje o ośrodku:

W latach 80, wraz z nową koncepcją zagospodarowania terenów wokół Jeziora Maltańskiego, w Poznaniu powstał projekt kompleksu sportowo-rekreacyjnego ze stokiem narciarskim (projekt Kompleksu Malta – Klemens Mikuła). Początkowo naturalny stok u podnóża odbudowywanego KOPCA WOLNOŚCI wykorzystywany był przez miłośników białego szaleństwa tylko w nieliczne dni, kiedy pokrywał go śnieg. Dopiero pomysł stworzenia obiektu całorocznego dawał nadzieję na możliwość korzystania z niego przez 365 dni w roku. Taka właśnie idea zaświtała w głowach inwestorów z  MALTA SKI.

Niewiarygodny wręcz pomysł zaczął być realizowany w drugiej połowie 1992 roku. Pierwsze maszyny ciężkie wjechały na stok w sierpniu. Dzięki kilku zapaleńcom, po niespełna 6 miesiącach wytężonej pracy powstało pierwsze w Europie Środkowej Całoroczne Centrum Narciarstwa. Podobne stoki pokryte sztuczną nawierzchnią istniały w tym czasie  m. in. w Wielkiej Brytanii, Holandii i Niemczech.

Uroczyste otwarcie CCN MALTA SKI, na które przybyło 30 tysięcy osób, odbyło się 21.02.1993 roku.

Stoki i wyciagi:

Na MALTA SKI do Państwa dyspozycji są dwa stoki narciarskie.
Stok Główny – o długości 150 m i szerokości od 15 do 30 m z dwoma wyciągami: krzesełkowym o przepustowości 800 osób/h oraz talerzykowym o przepustowości ok. 750 osób/h. Średnie nachylenie stoku głównego to 18 stopni.
Stok Mały do nauki jazdy – o długości 30 m i szerokości 30 m z wyciągiem talerzykowym o regulowanej szybkości. Nachylenie stoku wynosi 14 stopni.

Sztuczna nawierzchnia, którą pokryte są stoki, uniezależnia nas od kaprysów pogody, a Państwu pozwala korzystać z uroków sportów zimowych nie wyjeżdżając z Poznania, nawet wtedy gdy w sezonie zimowym brakuje śniegu. Nowoczesny system naśnieżania, ratrak oraz oświetlenie stoku pozwalają nam maksymalnie wykorzystać porę zimową. Przy ujemnej temperaturze uruchamiamy system sztucznego naśnieżania. Dbając o bezpieczeństwo i komfort wszystkich naszych klientów jakość pokrywy śnieżnej na stoku utrzymywana jest na najwyższym poziomie dzięki ratrakowi Bombardier. W przypadku dodatnich temperatur i co za tym idzie braku sztucznego zaśnieżania system zraszania pozwala uzyskać właściwości nawierzchni w niczym nie ustępujące pokrywie śnieżnej. Wszystko to pozwala nam maksymalnie wykorzystać okres od wczesnej jesieni do później wiosny aby zapewnić Państwu jak najlepsze warunki do realizacji narciarskiej pasji.

Dodaj komentarz