Świniorka - Dolina Leśnicy

Trasy i wyciągi

Wyciągi razem:
Wyciąg orczykowy
Wyciąg krzeselkowy
Gondolki
Gondole
3
0
0
0
Trasy razem: 3 / 2010
4
3
0
1000
1010
0
Nocna jazda:
Ilość tras:
0
Dlugość tras:
0 km

Mapa tras Świniorka - Dolina Leśnicy

Warunki narciarskie

Świniorka - Dolina Leśnicy - Brenna

Pokrywa śnieguTemperaturaWarunkiStatusCzynne wyciągiPogoda
maxminminmax
Świniorka - Dolina Leśnicy Aktualizacja: 2020-02-28 10:32
15 cm15 cm+6°C+6°C0

Kamery

Cennik karnetów

Sezonwysoki**niski**
Czas1 h1 dzień3 dni6 dni1 h1 dzień3 dni6 dni
Normalny/Ulgowy--N*U*NUNU--NUNUNU
Sortuj
Świniorka - Brenna 2019/20202780

"Świniorka" 700 m.n.p.m. jest jednym z wzniesień Beskidu Śląskiego, których stoki składają się na dolinę rzeki Leśnicy. Ze względu na dogodne usytuowanie oraz warunki klimatyczne w północno - wschodniej części wzniesienia powstała stacja narciarska.

Obecnie stacja narciarska wchodzi w skład Kompleksu Rekreacyjno-Wypoczynkowego "Dolina Leśnicy" i dysponuje siedmioma naśnieżanymi trasami zjazdowymi o łącznej długości blisko 2,1km, obsługiwanymi przez trzy wyciągi talerzykowe oraz jeden wyciąg zaczepowy. Szerokie polany zapewniają sprzyjające warunki jazdy na nartach zarówno dla narciarzy początkujących jak i zaawansowanych.

Do ośrodka prowadzi droga powiatowa, wijąca się wzdłuż potoku pośród malowniczych wzniesień Doliny Leśnicy. W ramach stacji narciarskiej u podnóża wzniesienia funkcjonują miejsca parkingowe zapewniające odpowiednią ilość miejsc postojowych dla zmotoryzowanych narciarzy.

Bezpośrednio na stokach narciarskich przy stacji dolnej i w środkowej części stoku usytuowane są bary serwujące ciepłe napoje oraz gorące przekąski. U podnóża stoków funkcjonuje restauracja "Leśna" zrealizowana z myślą zarówno o gościach ośrodka jak i narciarzy korzystających ze stacji narciarskiej. Smaczne tradycyjne dania, wystrój wnętrza oraz ciepło kominka zapewniają przyjemne spędzenie czasu.

Dodaj komentarz