Arena Narciarska Jaworki – Homole

Trasy i wyciągi

Wyciągi razem:
Wyciąg orczykowy
Wyciąg krzeselkowy
Gondolki
Gondole
2
1
0
0
Trasy razem: 4 / 4400
4
2
1
1300
2200
900
Nocna jazda:
Ilość tras:
4
Dlugość tras:
1750 km

Mapa tras w Arenie Narciarskiej Jaworki – Homole

Arena Narciarska Jaworki – Homole - Szczawnica - Jaworki

Pokrywa śnieguTemperaturaWarunkiStatusCzynne wyciągiPogoda
maxminminmax
Arena Narciarska Jaworki – Homole Aktualizacja: 2020-03-09 12:10
20 cm45 cm+5°C+8°C0

Kamery

Ośrodekpodgląd / miasto
Jaworki - Homole - Wyciąg krzesełkowy i stok

Szczawnica

Arena Narciarska Jaworki – Homole

Informacje o ośrodku:Firma „Arena Narciarska Jaworki – Homole” kontynuuje działalność firmy „Wyciąg Narciarski R. Barnaś, L. Malinowski s.c.” działającej w Jaworkach na stoku „Bukowinki” od 1985 roku. Po zmianie składu osobowego firma przyjęła nowa nazwę „Arena Narciarska Jaworki – Homole” i rozpoczęła modernizacje istniejącej stacji narciarskiej doprowadzając do budowy kolei linowej i nowego wyciągu orczykowego, modernizacji wyciągu dla dzieci a także budowy nowej instalacji zaśnieżającej i nowej instalacji sztucznego oświetlenia trasy zjazdowej.

Trasy zjazdowe:W bieżącym roku nasz ośrodek narciarski został przebudowany i zmodernizowany. W miejsce istniejącego wyciągu orczykowego wybudowaliśmy dwuosobową kolej linową firmy Leitner, a także wybudowaliśmy nowy wyciąg orczykowy dla dzieci.W związku z tym zmienił się również przebieg tras zjazdowych. W tym roku zapraszamy do uprawiania „białego szaleństwa” na następujących trasach zjazdowych o łącznej długości około 4400 metrów:

  1. Trasa nr 1 – trasa główna obok kolei linowej, sztucznie zaśnieżana i oświetlona o długości około 700 metrów o małym i średnim stopniu trudności (niebieska i czerwona)
  2. Trasa nr 2 – obok kolei linowej, sztucznie zaśnieżana o długości około 700 metrów o małym i średnim stopniu trudności (niebieska i czerwona) przeznaczona zarówno dla naszych klientów jak również dla potrzeb klubów narciarskich (do treningów) i do rozgrywania zawodów narciarskich
  3. Trasa nr 3 – położona na stoku bliżej Rezerwatu Zaskalskie, o długości ponad 700 metrów, łatwa (niebieska). Trasa nie jest sztucznie naśnieźana i jest przygotowywana ratrakiem tylko przy dostatecznej ilości naturalnego śniegu.
  4. Trasa nr 4 – położona obok trasy nr 3, o długości ponad 750 metrów, łatwa (niebieska). Trasa nie jest przygotowywana ratrakiem i jest przeznaczona dla miłośników jazdy offpiste.
  5. Trasy nr. 5 i 6 – położone są obok wyciągu orczykowego „Storczyk” po jego obu stronach. Trasa nr 5 jest zaśnieżana, trasa nr 6 będzie zaśnieżana i przygotowywana ratrakiem w miarę potrzeb. Przewidujemy możliwość oświetlenia obu tras. Trasy są łatwe (niebieskie) przeznaczone do nauki jazdy na nartach.
  6. Trasa nr 7 – TUBING PARK. Trasa ta jest położona obok wyciągu nr.3. Jest to trasa bardzo łatwa, zaśnieżana i przeznaczona dla naszych najmłodszych klientów. Na trasie tej będzie przygotowany tor zjazdowy do zjeżdżania na oponach pneumatycznych.
  7. Trasa nr 8 – najbardziej wysunięta w kierunku wschodnim, nieprzygotowywana ratrakiem, przeznaczona dla doświadczonych narciarzy potrafiących radzić sobie w trudnych warunkach i świeżym śniegu. Bardzo trudna o długości ponad 900 metrów.

Dodaj komentarz