# x
Skip to main content

5 powodów, dla których warto wybrać się całą rodziną do Paznaun

Autor: |
5 powodów, dla których warto wybrać się na rodzinny urlop do Paznaun (foto: TVB Paznaun – Ischgl)

Gwarancja śniegu, atrakcyjne cenowo rodzinne oferty, zakwaterowanie dla rodzin we wszystkich przedziałach cenowych, opieka nad dziećmi lub bezpłatne interaktywne koncerty dla dzieci – wypoczynek na nartach z dziećmi wcale nie musi być ani męczący ani drogi.

1. Gwarancja śniegu w Paznaun

Szusowanie bez granic?

Dzięki usytuowaniu na wysokości od 1040 do 2872 metrów i wyjątkowemu położeniu czterech ośrodków narciarskich młodzi i dorośli miłośnicy sportów zimowych mogą spodziewać się niezakłóconej, białej zabawy na nartach w regionie Paznaun od końca listopada do początku maja.

2. Troskliwa opieka nad dziećmi

Chwila tylko we dwoje?

W Paznaun rodzice mogą rozkoszować się czasem we dwoje bez zmartwień. Od niedzieli do piątku skorzystać można w atrakcyjnej cenie z troskliwej opieki nad dziećmi. W Kappl klub dla maluchów Sunny Mountain Club zaprasza dzieci już od trzeciego roku życia i jest otwarty od 9:00 do 15:30. Poranna i popołudniowa opieka bez wyżywienia kosztuje sześć euro. Ponadto dzieci, które są zakwaterowane w jednym z ośrodków będących członkiem zrzeszenia Sunny Mountain, są objęte opieką bezpłatnie. W Seekoszt całodziennej opieki od godz. 9:30 do 16:00 w przedszkolu dla gości z wyżywieniem dla maluchów od dwóch lat to tylko cztery euro, jedna godzina kosztuje zaś jeden euro. W przedszkolu narciarskim w Ischgldzieci w wieku od trzech do pięciu lat są w dobrych rękach. Natomiast w Galtürmaluchy już od 18 miesiąca życia są mile widziane w przedszkolu dla gości otwartym od 9:00 do 16:00.

3. Pokoje przyjazne rodzinom we wszystkich przedziałach cenowych

W nowym łóżku, a jednak jak w domu?

Podmioty zrzeszone w Sunny Mountain, sieci przyjaznych dzieciom miejsc noclegowych w Kappl, oferują idealne zakwaterowanie we wszystkich przedziałach cenowych z wieloma wliczonymi w cenę usługami dodatkowymi dla rodzin. Na przykład zaraz po przyjeździe, dzieci otrzymują między innymi torebkę pełną niespodzianek. Ponadto opieka w przedszkolu dla gości Sunny Mountain jest bezpłatna.

4. Zniżki dla dzieci w ośrodkach narciarskich

Dzieci jeżdżą za darmo?

W Paznaun dzieci w wieku poniżej ośmiu lat w towarzystwie rodzica jeżdżą bezpłatnie we wszystkich czterech ośrodkach narciarskich. Dzieci w wieku poniżej 10 lat zakwaterowane w Ischgl lub Mathon, w towarzystwie rodzica z nowym karnetem VIP jeżdżą za darmo. W Galtür młodzież w wieku poniżej 19 lat obowiązuje taryfa dziecięca, a rodziny mogą skorzystać z zakupu rodzinnego karnetu narciarskiego.

5. Stoki i funparki na miarę oczekiwań

Białe szaleństwo dla wszystkich?

W jednym z czterech ośrodków narciarskich Paznaun o łącznej długości tras o wszystkich poziomach trudności wynoszącej 365 km rodziny z pewnością odnajdą coś dla siebie. Ci, którzy pragną wypróbować powietrznych akrobacji powinni udać się do funparku w See na stok z muldami i na średnią skocznię. W funparku Alblitt w Kappl początkujący i zaawansowani mogą sprawdzić się na trasach z przeszkodami dla początkujących i średnio zaawansowanych. Zaś dla zaawansowanych i profesjonalnych narciarzy firma SCHNEESTERN przygotowała w dwóch sektorach Ischgl Snowpark, sponsorowanych przez firmę JEEP, poręcze, boxy i inne przeszkody, gdzie wyczynowcy mogą popracować nad swoimi osiągami. Szukający różnorodności z pewnością nie zawiodą się na stokach w Galtür i sześciu sektorach w wielokrotnie nagradzanym parku Silvapark. Na spragnionych wrażeń czeka natomiast tyrolka Ischgl Skyfly.

Atrakcje dla aktywnych rodzin w Paznaun

 • W każdy poniedziałek w Kappl w ramach wydarzenia Pierwsze ślady na śniegu z ważnym dziennym karnetem narciarskim, można zacząć szusować po świeżo przygotowanych stokach już od 8 rano.
 • Każdy wtorek wieczorem w Kappl od 19:00 do 22:00 to pora na jazdę na sankach w świetle księżyca – małych i dużych gości zabawiać będzie czarodziej Robert.
 • W każdy wtorkowy wieczór, w Galtür o godz. 20:30 warto być przygotowanym na wyścig na drewnianych klepkach. Wydarzenie zaczyna się w Gampele, gdzie można wypożyczyć drewniane klepki, które będą następnie służyły jako środek transportu przypominający narty.
 • W każdą środę w Galtür od 19:30 do 22:30 na 2,2 kilometrowym oświetlonym stoku można spróbować nocnej jazdy na nartach.
 • W czwartki, 26.12.2019 i 02.01.2020, a także w środy, 08.01., 29.01., 05.02., 12.02., 19.02. i 26.02.2020, goście w See będą mogli skorzystać z oświetlonego stoku narciarskiego oraz sześciokilometrowego toru saneczkowego.
 • Siedem kilometrów długości i 950 metrów różnicy wysokości czyni nocny tor saneczkowy Ischgl jedną z najdłuższych tras saneczkarskich w Alpach i, o ile pozwalają na to warunki pogodowe, jest on oświetlony w poniedziałki i czwartki w godzinach od 19:00 do 22:00.
 • Sześciokilometrowy naturalny tor saneczkowy w See jest uważany za jedną z najbardziej malowniczych tras w Tyrolu. Gdy pogoda dopisuje jest otwarty codziennie.
 • W Kappl 04.02 i 27.02.2020 dzieci przeżyją niezapomniane, interaktywne koncerty z wielokrotnie nagradzanym, niemieckim piosenkarzem dziecięcym herrH. W Galtür dzieci będą mogły naprawdę się wyszaleć 19.02 na koncercie dla dzieci piosenkarza Markusa Beckera, a także 26.02 i 08.04.2020 na koncercie grupy Frank und seine Freunde.

Panzaun - najważniejsze atrakcje

Ischgl Snowpark  (foto: TVB Paznaun – Ischgl)
Zaś dla zaawansowanych i profesjonalnych narciarzy firma SCHNEESTERN przygotowała w dwóch sektorach Ischgl Snowpark, sponsorowanych przez firmę JEEP, poręcze, boxy i inne przeszkody, gdzie wyczynowcy mogą popracować nad swoimi osiągami
Sanki dla całej rodziny w Paznaun (foto: TVB Paznaun – Ischgl)
Zjazd zjeżdżalnią linową Ischgl Skyfly (foto: TVB Paznaun – Ischgl)
Rekomendacja dla spragnionych mocnych wrażeń -Zjazd zjeżdżalnią linową Ischgl Skyfly
Opieka nad dziećmi w Panzaun (foto: TVB Paznaun – Ischgl)
W Paznaun rodzice mogą rozkoszować się czasem we dwoje bez zmartwień. Od niedzieli do piątku skorzystać można, bowiem w atrakcyjnej cenie z troskliwej opieki nad dziećmi

Dodaj komentarz