# x
Skip to main content

Tatry Mountain Resort kupiła alpejskie ośrodki narciarskie Mölltal i Ankogel

Autor: |
Moeltaller (foto: mat. prasowe)

Liptowski Mikułasz – 12 czerwca 2019 – Słowacka spółka Tatry Mountain Resorts, a.s. (TMR) poszerzyła portfolio swoich ośrodków górskich. Zapowiadane od dłuższego czasu plany wejścia na obszar alpejski, spółka TMR wypełniła poprzez przejęcie ośrodka Mölltal w austriackiej Karyntii.

Moeltaller (foto: mat. prasowe)
Moeltaller (foto: mat. prasowe)
Moeltaller (foto: mat. prasowe)
Moeltaller (foto: mat. prasowe)
Moeltaller (foto: mat. prasowe)
Moeltaller (foto: mat. prasowe)
Moeltaller (foto: mat. prasowe)
Moeltaller (foto: mat. prasowe)

Spółka Tatry Mountain Resorts a.s. podpisała umowę na zakup 100% udziałów w spółce Mölltaler Gletscherbahnen Gesellschaft mbH & CO KG, właściciela i zarządcy ośrodka narciarskiego na lodowcu Mölltaler Gletscher i jego siostrzanego ośrodka Ankogel – Mallnitz. TMR, która na podstawie umowy o współpracy już w minionym sezonie sprzedawała karnety narciarskie do tych ośrodków za pośrednictwem swojego internetowego kanału sprzedaży GOPASS, stała się po roku ich właścicielem.

<content>34714</content>

Mölltal jest jednym z 8 austriackich lodowców, na których można jeździć na nartach przez 10 miesięcy w roku. Dzięki naszej współpracy udało nam się poznać jego funkcjonowanie i przetestować również jego możliwości. To doświadczenie potwierdziło, że lodowiec idealnie wpasuje się w układankę oferty naszej spółki – powiedział Bohuš Hlavatý, dyrektor generalny i prezes zarządu TMR.

– Znaleźliśmy silnego partnera dla dalszego rozwoju ośrodka, a także gwaranta dalszej poprawy jakości naszych usług. Postrzegamy TMR jako lidera w tym segmencie w Europie Środkowej i Wschodniej – powiedział po podpisaniu umowy Heinz Schultz, dyrektor zarządzający Mölltaler Gletscherbahnen Gesellschaft mbH & CO KG.

Dla spółki TMR posiadanie ośrodka na lodowcu stanowi strategiczną decyzję. „Ważnym czynnikiem jest również możliwość rozszerzenia oferty dla klientów, aby mogli oni cieszyć się wysokiej jakości jazdą na nartach o wiele wcześniej niż w dotychczasowych ośrodkach TMR i odwrotnie – aby mogli jeździć na nartach jeszcze długo po zakończeniu sezonu na Słowacji, w Czechach lub w Polsce. Poza relaksem w parkach wodnych, na polach golfowych lub w wesołym miasteczku nasi klienci będą mieli wiele możliwości aktywnego wypoczynku przez cały rok – wyjaśnił dyrektor ds. handlowych TMR Andrej Árendáš.

Pierwsze kroki spółki TMR w ośrodku Mölltal będą prowadzić do ustanowienia standardów w zakresie gastronomii i innych indywidualnych usług. – W okresie od 1 roku do 3 lat chcielibyśmy na lodowcu zastąpić pierwotną kolejkę linową nową kolejką, która mogłaby eliminować uwarunkowania pogodowe. Podobnie dzięki naszemu know-how chcemy radzić sobie z innymi słabszymi stronami, które zidentyfikowaliśmy w ośrodku w minionym sezonie. Ponieważ Mölltal ma idealne warunki do szkolenia narciarskiego na najwyższym poziomie, chcemy także skupić się na klubach narciarskich i najlepszych sportowcach – dodał Árendáš.

Ważną częścią zakupu nowego ośrodka będzie program GOPASS, którego korzyści zostały już zaprezentowane jego członkom w minionym sezonie. Dlatego w tym roku TMR rozszerzy swoją funkcjonalność o segment gastronomiczny i sklepów sportowych.  

 

Ośrodek narciarski Mölltaler Gletscher  w jedynym regionie lodowcowym w Karyntii oferuje stoki narciarskie na wszystkich poziomach, od najlżejszych stoków narciarskich dla początkujących po wymagające stoki dla najlepszych sportowców.  Sezon narciarski na lodowcu Mölltal trwa od połowy czerwca do maja następnego roku, przy czym warstwa śniegu dochodzi do 450 cm w szczycie sezonu. Ośrodek oferuje nartostrady dla początkujących, ale też tereny dla zaawansowanych freeriderów. Niesamowite widoki oferuje panoramiczna restauracja Ice Palace na wysokości 2800 m n.p.m., gdzie odwiedzający mogą podziwiać piękną scenerię 28 szczytów.

Ośrodek narciarski Ankogel Mallnitz (20 km od ośrodka Mölltaler Gletscher) znajduje się w Parku Narodowym Wysokie Taury między Karyntią a Salzburgiem i stanowi doskonałe miejsce do uprawiania narciarstwa w tym regionie, zwłaszcza ze względu na perfekcyjne tereny, głównie nad granicą lasu. Oba ośrodki korzystają ze wspólnego karnetu narciarskiego. 

Dodaj komentarz