# x
Skip to main content

Jak nagrać film z zimowego wypadu w góry?

Gimbal FeiyuTech WG2

Kamera sportowa i gimbal to najlepszy sposób by osiągnąć niesamowite efekty.

Dzięki lekkim kamerom sportowym nagrywanie filmów w czasie uprawiania różnego rodzaju aktywności na świeżym powietrzu stało się łatwiejsze niż kiedykolwiek wcześniej. Małe kamery pozwalają na uzyskanie doskonałej jakości obrazu z samego serca akcji, bez strachu o zamoczenie czy zniszczenie sprzętu. Niewielka waga i kompaktowe wymiary sprawiają zaś, że właściwie zawsze znajdzie się dla nich miejsce w plecaku. Mimo wszystko każdy ambitny użytkownik kamer sportowych zaczyna w pewnym momencie zastanawiać się nad tym, jak wykorzystać ich możliwości jeszcze lepiej.

<content>43787</content>

Jednym z najlepszych sposobów jest użycie gimbala, czyli elektronicznego stabilizatora, który pozwala na nagrywanie płynnych i niezwykle efektownych ujęć. Takie urządzenia, jak np. wodoodporny model FeiyuTech WG2, po połączeniu z dostępnymi na rynku akcesoriami, można zamontować na kasku, szelkach czy kijku.

Gimbal FeiyuTech WG2 na klatce piersiowej (wideo: Franek Przeradzki)

Pozwala to nagrywać nie tylko płynne ujęcia typu POV (z punktu widzenia operatora), ale też z powodzeniem naśladować ruchy kamery umieszczonej np. na kranie filmowym czy sliderze. Gimbalem można sterować również zdalnie za pomocą aplikacji, a nawet zaprogramować określony obrót kamery w dwóch osiach, co pozwala nagrywać niesamowite timelapsy.

Bez wątpienia niewielkie gimbale w połączeniu z kamerami sportowymi doskonale nadają się do tworzenia efektownych filmów w czasie zimowych wypadów w góry. Uniwersalny charakter takiego zestawu sprawia, że granicę jego możliwości wyznacza tak naprawdę jedynie kreatywność filmującej osoby

Gimbal FeiyuTech WG2 na kijku (wideo: Franek Przeradzki)

Dodaj komentarz