Skip to main content
umpa

Zwykły freeride to za mało? ZIMNO Helicamp to wyjazd gdzie na ośnieżone szczyty możesz dotrzeć helikopterem

Autor: |

ZIMNO Helicamp to jeden z trzech wyjątkowych zimowych wyjazdów w Alpy, gdzie uczestnikom dostarczamy, oprócz niezapomnianych wrażeń z jazdy na nartach lub snowboardzie, wyjątkowe atrakcje i szkolenia. Tym razem zabieramy Was do La Rosiere - urokliwego francuskiego miejsca, w którym można zobaczyć spektakularne krajobrazy i doświadczyć… no właśnie! Ten wyjazd to była niezwykła możliwość lotu helikopterem i przeżycia wolności, jaką daje freeride na nienaruszonych trasach. A to wszystko w asyście profesjonalisty Jędrka Baranowskiego.

Kiedy produkt idzie w parze z pasją

Są firmy, które oferują po prostu produkty. Są i takie, które w zestawie dorzucają też swoją filozofię oraz styl życia. ZIMNO właśnie do nich należy. Założone przez zapalonych narciarzy, od lat dostarcza stylowych i funkcjonalnych ubrań oraz sprzętu miłośnikom przygód w terenie. I to właśnie do nich zachęcamy na każdym kroku. Do dziś, nie potrafimy usiedzieć na miejscu, dlatego wciąż chcemy inspirować innych do aktywności i podróży! Może do nich dołączyć każdy pasjonat białego szaleństwa - także Ty.

Ciąg dalszy pod galerią

Gdzie kończy się trasa, a zaczyna prawdziwe szaleństwo

La Rosiere to idealne miejsce dla narciarzy i snowboardzistów, którzy szukają wyzwań i niebanalnych wrażeń. ZIMNO Helicamp to freeride'owa wyprawa, która pozwoliła naszym uczestnikom na odkrycie terenów poza trasami i doświadczenie, które jeszcze długo będą wspominać przy rodzinnym stole. Loty helikopterem były w formie dodatkowej atrakcji, dla każdego śmiałka, który zdecydował się na tę przygodę.  Już sam lot z widokiem na Mont Blanc zapewnia zastrzyk adrenaliny!

Wyjazd Snowshow HeliCamp w La Rosiere na długo zostanie w mojej pamięci! Eksploracja gór jest nieodzowną częścią narciarstwa ekstremalnego. Francuskie Alpy to cudne miejsce, a tytułowe Heli pozwoliło nam skorzystać z gór w ich pełnym wymiarze. Mając nieco doświadczenia z ekstremalnymi przeżyciami zdecydowanie ta przygoda plasuje się na szczycie moich dotychczasowych doznań! Lot na pułapie gór, z pilotem znającym miejsce i maszynę jak własną kieszeń, to coś co trzeba przeżyć. Umiejętności pilota i swoboda latania zdecydowanie wprowadziły nas w najlepsze nastroje. A to był dopiero sam początek przygody! Nasi przewodnicy zabrali nas do dziewiczej doliny, gdzie mieliśmy okazję poznać niesamowicie piękny teren i zaznaczyć na nim pierwsze linie w pysznym puszku! Na dokładkę, nasi przewodnicy zorganizowali nam lunch niespodziankę w francuskim stylu w samym sercu doliny. Niezapomniane przeżycie, świetna zabawa! Gorąco polecam!” - opowiada Sebastian Litner, nasz rider podczas ZIMNO Helicamp i ZIMNO Freeride Camp.

To uczucie, gdy wysiadasz na górze, śmigłowiec odlatuje i zostaje jedynie mała grupa, przewodnik, Ty oraz całe góry i niebo tylko dla Ciebie. Ta adrenalina zostanie ze mną do końca życia! Podczas wyjazdu miałem również okazję testować narty freeridowe ZIMNO i muszę przyznać, że naprawdę dobrze czuły się na otwartym, dziewiczym terenie” - dodaje Eryk, jeden z uczestników ZIMNO Helicamp.

Przekrocz wszystkie granice

La Rosière jest położone na granicy francuskiej i włoskiej, co dało możliwość zjazdów po dwóch stronach Alp z szeroką gamą tras. To ponad 160 km tras o różnym stopniu trudności, w tym również z przestrzenią Freeride Zone, czyli obszarem, na który kanapa wwozi narciarzy i snowboardzistów do miejsca, w którym nie ma ani jednej wyznaczonej trasy. Wyobraźcie sobie - bierzecie głęboki oddech i ruszacie w dół przez nietknięty, biały puch.

Szkolenia lawinowe z Jędrkiem Baranowskim - krok do pewności siebie

W trakcie wyjazdu ZIMNO Helicamp odbyły się szkolenia z Jędrkiem Baranowskim, przewodnikiem wysokogórskim IVBV. To wyczynowiec, który wraz z Andrzejem Bargielem, zdobył sześciotysięcznik w Karakorum, następnie zjechał z niego na nartach. Podczas kursu Jędrek przybliżył zasady bezpieczeństwa i lawinowe ABC oraz pomógł zgłębić tajniki jazdy w świeżym puchu. Dodatkowo, dla chętnych, zostało przeprowadzone spotkanie, w trakcie którego każdy mógł zadać nurtujące go pytania na temat freeride’u, a także w trakcie którego uczestnicy otrzymali sondę w dłoń i szukali zakopanego wcześniej przez Jędrka plecaka.

A po stoku?

Podczas pobytu w La Rosiere, można było nie tylko zdobyć cenną wiedzę, wypróbować swoich sił na stoku lub poza nim, ale także zrelaksować się w apartamencie i skorzystać z infrastruktury miejscowości - relaksu w saunie czy basenie z widokiem na panoramę gór i wielu innych atrakcji. Wieczorne wyjścia do barów i restauracji to była świetna okazja do poznania innych zajawkowiczów nart i snowboardu oraz dzielenia się wrażeniami z dnia. Podczas wyjazdu odbywały się również testy sprzętu ZIMNO, liczne konkursy z nagrodami,  imprezy na stoku, kolacja francuska czy poker night lub wieczór gier planszówkowych.

Jeśli szukasz niezapomnianych wrażeń i chcesz doświadczać zimowego wyjazdu w niecodziennym stylu i otoczeniu, to wyjazdy ZIMNO są wydarzeniami, w których musisz wziąć udział. Kolejny wyjazd ZIMNO szykuje się nam 10 marca w Risoul podczas ZIMNO Freestyle Week. Gwarantujemy niezapomniane wakacje pełne emocji, przygód i dobrej zabawy!

artykuł sponsorowany