Skip to main content
umpa

Ubezpieczenie narciarskie - czy warto?

Autor: |
(źródło: mat. prasowe od partnera)
(źródło: mat. prasowe od partnera)

Dyscypliny sportowe, do których można zaliczyć narciarstwo są świetną atrakcją podczas zimy, pozwalają zadbać o kondycję. Niestety wiążą się również z kontuzjami czy ryzykiem groźnego wypadku. Dlatego ubezpieczenie narciarskie warto rozważyć przed wyjazdem w góry. Przeczytaj artykuł i dowiedz się szczegółów

Ubezpieczenie na narty w Polsce- czy warto?

W nagłych wypadkach osoby, które są ubezpieczone na NFZ, otrzymają potrzebną pomoc. Do takich sytuacji można zaliczyć: groźne zderzenie na stoku. Jednak podczas wyjazdu na snowboard czy narty warto rozważyć dodatkowe ubezpieczenie. Ubezpieczenie na narty W Polsce zapewnia NNW, OC, assistance. Zakres ubezpieczenia powinien obejmować rozszerzoną specjalistyczną pomoc medyczną, zwrot kosztów leczenia, rekompensatę za uszczerbek na zdrowiu czy transport do najbliższej placówki. Ubezpieczenie NNW oraz OC na narty może być objęte na dłuższy czas niż tylko ferie zimowe.

Ubezpieczenie turystyczne na narty

Polisę narciarską można nazwać rozbudowanym ubezpieczeniem turystycznym. Daje ono ochronę w przypadku uprawiania sportów, które wiążą się z ryzykiem, a do takich można zaliczyć narciarstwo i snowboard. Warto dokładnie przeczytać co zawiera dana polisa narciarska. W ramach polisy narciarskiej powinna być zapewniona maksymalna ochrona odnośnie zdarzeń, do jakich może dojść podczas jazdy na nartach. Dzięki polisie narciarskiej  unikniesz większych kłopotów finansowych, gdyby doszło do urazu na stoku. Dowiedz się więcej i wejdź na  Tu Europa.

Co zawiera takie ubezpieczenie?  Ubezpieczenie zapewnia pokrycie kosztów leczenia, lepszy dostęp do placówki medycznej, koszty poszukiwania (na stoku i poza nim), a także pokrycie kosztów transportu do szpitala. Czasami taka polisa uwzględnia również ubezpieczenie bagażu, który może zostać zgubiony bądź uszkodzony, a dodatkowo ubezpieczenie sprzętu sportowego.   

Ubezpieczenia narciarskie za granicę - o czym musisz wiedzieć

Takie ubezpieczenia turystyczne muszą być przede wszystkim dobrane pod względem kraju, do którego się wybieramy. Za granicą w krajach UE oraz EFTA do podstawowej pomocy uprawnia posiadanie karty EKUZ. Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego nie jest jednak gwarancją pokrycia wszystkich kosztów, które związane są z wypadkiem. W tej sytuacji warto zakupić dodatkowe ubezpieczenie, które pokryje koszty akcji ratowniczej czy działań pogotowia górskiego.

Warto pamiętać, że Polska to jedyny kraj, jeśli chodzi o przeprowadzanie akcji ratowniczych przez GOPR i TOPR, gdzie udzielona pomoc w razie wypadku będzie bezpłatna. Za granicą oprócz EKUZ chroni ubezpieczenie. 

Sporty wysokiego ryzyka - kup ubezpieczenie

Odszkodowanie, jakie zostanie nam wypłacone w ramach ubezpieczenia turystycznego, pokryje koszty leczenia za granicą. Jeśli doznasz urazu, skręcisz kostkę lub ulegniesz wypadkowi na stoku, możesz liczyć, że obejmie to ubezpieczenie kosztów leczenia. Można również dokupić OC w życiu prywatnym, które ubezpieczyciel wypłaci osobie poszkodowanej, gdy ulegnie wypadkowi, który był z naszej winy. Na stoku chwila nieuwagi może mieć poważne konsekwencje. 

Niektóre ubezpieczenia mają bardzo szeroki zakres. Mogą obejmować nawet pomoc przy rezerwacji kolejnej doby hotelowej, zorganizowanie tłumacza czy pomoc w powrocie do kraju. Ubezpieczenie na narty i snowboard pozwala na spokojny wyjazd, bez niepotrzebnego stresu. Wyjazd za granicę jest zawsze sporym wydarzeniem, więc warto przeżyć go w dobrej atmosferze, podziwiając piękne miejsca.

 Wyjazd na narty - o czym nie można zapomnieć

Wyjeżdżając w góry, nie można zapomnieć o potrzebnym ekwipunku. Wiele ośrodków oferuje wypożyczenie sprzętu, jednak nie zawsze jest on dostosowany do indywidualnych potrzeb. Poza tym nieważne, jak dobrze jeździsz na nartach, musisz uważać, by nie doszło do nieszczęśliwego wypadku. Sporty ekstremalne, do których można zaliczyć narciarstwo, wiążą się z pewnym ryzykiem, dlatego należy korzystać z wyznaczonych tras i uważać na innych użytkowników. Amatorskie uprawianie sportu tak samo jak zaawansowane wiąże się kontuzjami, dlatego warto się ubezpieczyć.

Kiedy kupić ubezpieczenie narciarskie rozszerzone?

Warto zauważyć, że wiele towarzystw uważa jazdę na nartach poza wyznaczonymi stokami jako sport większego ryzyka. Rozszerzone ubezpieczenie powinny wykupić wszystkie osoby, które chcą korzystać z takich atrakcji. Polisa ubezpieczenia na narty, która jest rozszerzona, będzie kosztowała trochę więcej od tej standardowej, jednak nie warto oszczędzać, ze względu na większe ryzyko wypadku.   

Sprzęt sportowy, który kosztował nas sporo to kolejna z przesłanek do rozszerzonej polisy. Oferty ubezpieczeń rozszerzone obejmą kradzież bagażu oraz sprzętu. Choroby przewlekłe to kolejny powód do rozszerzenia polisy. Nasilenie objawów nie tylko wykluczy nas z aktywności, lecz może narazić na koszty leczenia. Jednak optymalna polisa narciarska może uchronić, gdy poczujemy się gorzej w związku z określonym schorzeniem. Zazwyczaj suma ubezpieczenia nie podniesie się znacząca, bo wiele towarzystw ujmuje choroby w zakresie polisy.           

artykuł sponsorowany

(źródło: mat. prasowe od partnera) (źródło: mat. prasowe od partnera)