Skip to main content
umpa

Sporty zimowe - 5 pomysłów na prezent

Autor: |
(Źródło: pexels.com Licencja: https://www.pexels.com/photo-license/ )
(Źródło: pexels.com Licencja: https://www.pexels.com/photo-license/ )

Górskie stoki pokryte śniegiem to zjawiskowy widok i okazja do zimowego szaleństwa. Doskonałe warunki sprzyjają uprawianiu sportów zimowych, takich jak jazda na nartach, skuterze śnieżnym czy ekstremalnych zjazdach na specjalnych deskach. Te atrakcje to doskonały pomysł na prezent dla każdego pasjonata narciarstwa i górskich wycieczek. Największe możliwości do sportowych wyczynów w okresie zimowym panują w Zakopanem, chociaż popularnymi kierunkami jest też Szklarska Poręba czy Krynica Zdrój.

Jakie sporty można uprawiać zimą?

Najpopularniejszym sportem zimowym jest narciarstwo, na które składa się wiele dyscyplin sportowych. Zaczynając od tradycyjnej jazdy na nartach po narciarstwo biegowe czy skoki. Decydując się na prezent z tej kategorii, wśród najpopularniejszych znajdziesz naukę jazdy na nartach, która będzie doskonałą okazją do rozpoczęcia przygody z narciarstwem, a w przypadku bardziej zaawansowanych, pomoże doskonalić posiadane umiejętności. Dla tych, którzy kochają narty i chcieliby spróbować czegoś nowego, dobrym pomysłem na prezent zimowy jest nauka jazdy na nartach biegowych pod okiem doświadczonego instruktora. W ofercie Prezentmarzeń znajdziesz zarówno kursy weekendowe, jak i trwające cały tydzień.

Na szczególną uwagę zasługuje weekendowe Skitour w Zakopanem, rozszerzone o ćwiczenia lawinowe. Nigdy wcześniej o tym nie słyszałeś? To górskie wycieczki narciarskie praktykowane z dala od przeludnionych tras, wyciągów i całej cywilizacji. Ten prezent zachwyci każdego, kto marzy o pokonywaniu stromych odcinków stoku i górskiej przygodzie zimą.

Prezentem dla miłośnika mocnych wrażeń, który z pewnością przypadnie mu do gustu jest lekcja snowboardu lub zajęcia splitboardu. Obie atrakcje wymagają użycia specjalnej deski, która umożliwia przemieszczanie się. Snowboard pozwala na zjazdy na desce ze stromych stoków z naprawdę dużą prędkością. To istny prezent marzeń dla spragnionego adrenaliny. Natomiast splitboard to charakterystyczna deska snowboardowa, którą można rozdzielić na dwie części, tworzące narty. Takie rozwiązanie pozwala wchodzić w śniegu pod górę i zjeżdżać na złączonej desce splitboardowej, niczym na snowboardzie.

Dlaczego warto podarować atrakcje zimowe w prezencie?

Atrakcje zimowe i różnego rodzaju kursy, dostarczają solidnej dawki ruchu i wyzwalają endorfiny - hormony szczęścia. Dzięki nim, obdarowany może oderwać się od codziennych zmartwień i spędzić czas sam lub z bliską osobą. To oryginalny prezent, który pozwala nabyć nowe umiejętności, doświadczenie, a jednocześnie dostarczy niezapomnianych emocji. Atrakcje, choć realizowane zimową porą, usprawniają funkcjonowaniu układu oddechowego i poprawiają kondycję.

Voucher na realizację wybranego sportu zimowego to wyjątkowy prezent. To także podarowanie możliwości podziwiania niesamowitych widoków, górskich pejzaży i odpoczynku na świeżym powietrzu.

Sporty zimowe w prezencie - dla kogo?

Nauka jazdy na nartach, narciarstwo biegowe, skitour czy snowboard i splitboard, to sprawdzone pomysły na sporty zimowe, które można podarować w prezencie bliskiej osobie. Sprawdzą się zarówno jako prezent dla mamy, taty, brata, chłopaka, a nawet dla szefa! Będą odpowiednie dla każdego, komu zdrowie pozwala na piesze wędrówki w górach albo ekstremalne aktywności. To doskonały prezent dla pasjonatów narciarstwa i tych, którzy pragną doświadczać czegoś nowego, uciekając choć na trochę z miasta.

(Źródło: pexels.com Licencja: https://www.pexels.com/photo-license/ ) (Źródło: pexels.com Licencja: https://www.pexels.com/photo-license/ )