Skip to main content
umpa

Słowackie Tatry tej zimy? Czemu nie!

Autor: |
Wysokie Tatry (fot. mat. prasowe)
Wysokie Tatry (fot. mat. prasowe)

Jeśli właśnie zastanawiasz się, gdzie udasz się na swoją zimową podróż, koniecznie sprawdź region Wysokie Tatry na Słowacji.

24 kilometry znakomicie przygotowanych tras oraz gwarancja śniegu przez 5 miesięcy w roku – brzmi dobrze, prawda? W najlepszych ośrodkach narciarskich Wysokich Tatr sięgniesz chmur dzięki nowoczesnym kolejkom linowym i wyciągom na jednym skipassie!

5,5-kilometrowa trasa carvingowa, znakomite restauracje oraz trasa slalomowa z pomiarem czasu- to właśnie znajdziesz w Tatrzańskiej Łomnicy. Wybierasz się na ferie z dziećmi? Koniecznie odwiedź teren Jeziora Szczyrbskiego. Fantastycznie przygotowane 9 km tras zadowoli całą rodzinę. Dla początkujących i maluchów znajdziesz ogrodzone place do nauki jazdy na nartach, a dla tych spragnionych wymagających atrakcji nowoczesny snowpark. Miłośnicy biegówek mają tu do dyspozycji ponad 20 km tras biegowych, z którego mogą korzystać przez cały sezon zimowy. Niezależnie od Twojego poziomu, wymarzona trasa czeka na Ciebie!

Jeśli zawsze chciałeś zacząć przygodę z nordic walking to jezioro Szczyrbskie będzie do tego znakomitym miejscem! Tutaj swoją siedzibę ma Centrum Nordic Walking- jedyny akredytowany ośrodek szkoleniowy Nordic Walking na Słowacji! Skorzystasz tutaj z pomocy instruktorów, którzy nie tylko nauczą Cię właściwej techniki, ale i zarażą pasją do tego sportu.

W pobliżu resortów w Wysokich Tatrach znajdziesz hotele o zróżnicowanym  standardzie, do których z głównego parkingu zawiezie Cię ekologiczny, darmowy skibus.

Wybierz Stary Smokowiec, jeśli znudzą Ci się narty i zapragniesz nowych wrażeń. Czekają tam na Ciebie świetne trasy na piesze wędrówki oraz zarówno dzienna, jak i nocna jazda na sankach na trasie prawie 2,5 km. Jeśli posiadasz karnet narciarski wjedziesz tam zupełnie gratis! W pobliżu znajdziesz również zimową galerię sztuki lodowej- Tatrzański Hrebieniok wraz z galerią lodową z dziełami wyrzeźbionymi w lodzie. Nie możesz tego przegapić!

Romantyczny spacer górskimi dolinami, Wodospady Zimnej Wody, a może aromatyczna herbata w jednym z 12 schronisk wysokogórskich? Cokolwiek wybierzesz, zaśnieżony szczyt możesz zdobyć z wykwalifikowanym przewodnikiem górskim, który pokaże Ci jak założyć rakiety śnieżne
i spacerować w stylu polarnym. Jeśli jednak wolisz wybrać sam, o Twoje bezpieczeństwo będzie dbać Górskie Pogotowie Ratunkowe.

Lubisz atrakcje dostarczające dawki adrenaliny? Skialpinizm w Wysokich Tatrach to z pewnością jedna z tych atrakcji, których nie zapomnisz do końca życia! Biegasz, bo lubisz? To z pewnością pokochasz trasy biegowe
w Wysokich Tatrach!

Ośnieżone trasy czy zachwycające panoramy to niejedyne źródła piękna, jakie znajdziesz w Wysokich Tatrach! Poznaj budowlę, która znajduje się na liście światowego dziedzictwa UNESCO, w zupełnie innym wydaniu!

Katedra św. Jakuba z Santiago de Compostela w lodowej wersji? Takie cuda tylko w Wysokich Tatrach! W budowie tego niesamowitego dzieła brało udział wielu rzeźbiarzy ze Słowacji, Czech, czy USA. Całość została stworzona z aż 1880 bloków lodu, które łącznie ważą ponad 225 ton. Jeśli odwiedzisz Wysokie Tatry do 17 kwietnia to koniecznie musisz zobaczyć to miejsce i posłuchać muzyki, która rozbrzmiewa tam zawsze o godzinie 15:00!

W Wysokich Tatrach znajdziesz także miejsce do odpoczynku po zimowych atrakcjach. AquaCity Poprad to jednocześnie świat zabawy i relaksu.
W Aquaparku zrelaksujesz się w basenach termalnych i relaksacyjnych, skorzystasz z sauny barowej oraz wypijesz ulubiony koktajl w basenie
z barem. Dla najmłodszych AquaCity przygotowało Treasure Island, 350 atrakcji wodnych oraz programy animacyjne. Dorośli będą mogli odpocząć w największym centrum wellness na Słowacji — Fire&Water.

Poprad to nie tylko AquaCity! To miasto, będące bramą wejściową do Tatr Wysokich, zachwyca nie tylko krajobrazami, ale także swoją historią oraz restauracjami, w których każdy turysta poczuje się wyjątkowo!

Wysokie Tatry to miejsce, w którym piękno przyrody spotyka się ze znakomitym przygotowaniem wielu aktywności i atrakcji. Wejdź na stronę https://regiontatry.sk/pl/ i zaplanuj swoje ferie już dziś.

Artykuł powstał we współpracy z Ministerstwem Transportu i Budownictwa Słowacji.

Ciąg dalszy pod galerią
Wysokie Tatry (fot. mat. prasowe) Wysokie Tatry (fot. mat. prasowe)
Wysokie Tatry (fot. mat. prasowe) Wysokie Tatry (fot. mat. prasowe)
Wysokie Tatry (fot. mat. prasowe) Wysokie Tatry (fot. mat. prasowe)

Odwiedź Tatry Wysokie na Słowacji tej zimy!

Odwiedź Tatry Wysokie na Słowacji tej zimy!