Skip to main content
umpa

Skitouring - jak dobrać narty dla początkujących?

Autor: |
Skitouring - jak dobrać narty dla początkujących? (źródło: mat prasowe)
Skitouring - jak dobrać narty dla początkujących? (źródło: mat prasowe)

Narty ski-tour – jak dobrać szerokość?

Idealnie dobrane narty ski-tour, pozwalają na uprawianie oryginalnego sportu, nazywanego skitouringiem. Sport ten w ostatnich latach cieszy się coraz większą popularnością wśród fanów zimowych rozrywek. Jest on idealny dla osób, ceniących sobie turystykę górską, którzy jednocześnie są zapalonymi narciarzami. Połączenie tych dwóch kwestii sprawia, że skitouring może być niezwykle ciekawą rozrywką, dedykowaną specjalnie dla osób wytrwałych, które lubią dążyć do celu. Tego typu aktywność inspiruje, właściwie od początku wynalezienia jazdy na nartach. W czasach kiedy nie było możliwości korzystania z rozbudowanej infrastruktury ośrodków narciarskich, ułatwiających jazdę na nartach, takich jak wyciągi narciarskie, fani tego sportu musieli radzić sobie sami. Tak właśnie narodził się sport o nazwie skitouring.  Osoby, które chcą rozpocząć swoją przygodę i spróbować swoich sił w tej aktywności, muszą w pierwszej kolejności zaopatrzyć się w narty ski-tour w snowsport.pl. Wybór takich nart musi być dobrze przemyślany. Często nie jest to łatwe zadania, z uwagi na wielość modeli, dostępnych na rynku, różniących się między sobą wieloma szczegółami. Sprawia to, że początkujące osoby, mogą czuć się zagubione podczas dokonywania zakupu takich nart.

Jak dobrać szerokość nart ski-tour?  

Jeżeli osoba uprawiająca skitouring jest fanem jazdy poza utartymi szlakami, gdzie znajduje się gruba warstwa puchu, wtedy lepiej, by wybrała takie narty ski-tour, które będą dłuższe, a jednocześnie szersze. Sprawia to, że narty nie zakopują się pod warstwą śniegu, z uwagi na swoją większą powierzchnię. Z drugiej jednak strony, bardzo szerokie narty nie są odpowiednie do jazdy na ubitym podłożu, ponieważ krawędzie nie są dociskane do ziemi. Dla osób początkujących, najlepszym rozwiązaniem będzie swego rodzaju kompromis, który zapewnia optymalne warunki, zarówno do wchodzenia pod górę, jak i samej jazdy. Takim dobrym pomysłem będzie wybór nart o szerokości 90 mm.

Ciąg dalszy pod galerią
Skitouring - jak dobrać narty dla początkujących? (źródło: mat prasowe) Skitouring - jak dobrać narty dla początkujących? (źródło: mat prasowe)

Skitouring – sport, który warto uprawiać

Nie ma żadnych wątpliwości, że skitouring jest wyjątkowym sportem. Będzie on wprost idealny dla osób, które doceniają piękno i majestat gór. Fani zimowych rozrywek, którzy czują się na siłach, spokojnie mogą spróbować swoich sił. Jedyne co należy zrobić, to kupić odpowiednie narty ski-tour, właściwie dobrane do preferencji i wymagań danej osoby. W sklepie internetowym snowsport.pl, dostępny jest niezwykle szeroki wybór takich nart i innych akcesoriów, które będą niezbędne do uprawiania tego sportu. Warto oddać się w ręce profesjonalistów, którzy pomogą dobrać właściwe narty ski-tour, jak i pozostały sprzęt. Specjaliści ze Snowsport pomogą również dobrać zarówno najlepsze narty zjazdowe lub  sprzęt do snowboardu. Po udanym zakupie wymaganego ekwipunku, nie pozostaje nic innego, jak wybranie się w góry.