Skip to main content

Nowinki sprzetowe 2002/2003

Autor: |

Sezon 001/02 już za nami, pora na prezentacje tego co czeka na nas w sklepach już na jesieni, dziś prezentujemy nowy miękki but firmy Kneissl.

Rail ? Co to takiego?

Jest to unikalne rozwiązanie firmy Kneissl, polegające na połączeniu: wewnętrznego buta, miękkiej skorupy oraz ramy usztywniającej.

But wewnętrzny

Miękki wewnętrzny but zapewnia łatwość ubierania. Dzięki systemowi "Easy Lace Up System" (system łatwego wiązania) trzyma doskonale na stopie. W wersji dla kobiet dodatkowym czynnikiem wpływającym na komfort jest wkładka
"soft touch" oraz wewnętrzna wykładzina z lycry. 

Miękka skorupa

Jest to kokon dla buta wewnętrznego zapewniający dodatkową ochronę przed wilgocią oraz będący dodatkową izolacją. Zakładanie buta jest bardzo łatwe, po otwarciu górnego paska (Power Band" oraz pozostałych zapięć but rozchyla się bardzo mocno ułatwiając zdecydowanie wkładanie doń stopy. Dla zapewnienia komfortu w skorupie nie ma twardych elementów z przodu buta (okolice palców). 

Rama

Aby zapewnić stabilność całej konstrukcji, otwarta dolna skorupa jest połączona z górną częścią W strategicznych miejscach wzmocnienia połączone są z nowym systemem DTI "Direct Impulse System", który umożliwia progresywne przenoszenie sił na narty. Mówiąc bardziej opisowo umożliwia to bezpośrednie przenoszenie nacisku, np.  podczas pochylania do przodu, na narty.

Innowacja czy rewolucja?

Rail na pewno jest jednym i drugim. Odpowiadając na potrzeby narciarzy stworzono but bardzo wygodny a jednocześnie dający pełną kontrolę nad nartami. Unikalna konstrukcja umożliwia łatwe wkładanie nawet przy niskich temperaturach z system wiązania zapewnia doskonałe dopasowanie i trzymanie.