Skip to main content
umpa

Na narty w wakacje — jak się przygotować do podróży

Autor: |
Na narty w wakacje — jak się przygotować do podróży
Na narty w wakacje — jak się przygotować do podróży

Mimo że narciarstwo uważane jest za sport zimowy, to możliwy jest taki wyjazd również w wakacje. Istnieje wiele ośrodków za granicą, które czekają na narciarzy także w upalne dni. Niezależnie od tego, kiedy chcemy wyjechać na urlop, musimy się odpowiednio przygotować do takiej podróży. W jaki sposób? Podpowiadamy.

Forma fizyczna

Na narty na wakacje last minute mogę wybrać się zwłaszcza osoby, które są odpowiednio przygotowane fizycznie do tej formy sportu. Mimo że samo narciarstwo może dostarczać wiele radości, to należy pamiętać, że jest to wymagająca aktywność. Z tego powodu, jeżeli nie jesteśmy w dobrej formie, takie zjazdy mogą się dla nas skończyć w najlepszym przypadku zakwasami, lecz w gorszym poważną kontuzją, którą przez długi czas będziemy leczyć. Dlatego warto już dwa miesiące przed wyjazdem rozpocząć przygotowania, aby wypracować sobie dobrą kondycję. Można w tym celu wdrożyć ćwiczenia aerobowe i interwałowe wzmacniające mięśnie.

Odpowiedni sprzęt

Wybierając się na narty na wakacje, należy wiedzieć, jakim środkiem transportu i jak daleko się wybieramy. Jeżeli decydujemy się na zagraniczny wyjazd, organizowany przez biuro podróży takie jak https://www.traveligo.pl/, wtedy powinniśmy zdecydować się na wypożyczenie podstawowego sprzętu na miejscu. W sytuacji, kiedy stawiamy na własny pojazd, możemy zabrać ze sobą wszystkie najważniejsze elementy. Do bezpiecznego zjazdu potrzebne nam będą poza odpowiednio dobranymi nartami również kijki, buty narciarskie, kask, rękawice, a także gogle sportowe chroniące przed promieniowaniem UV.

Nawet jeżeli wybieramy się na wakacje środkiem transportu, w którym obowiązuje ograniczony rozmiar bagażu, warto mieć ze sobą swoje własne gogle, buty, rękawice i kask ze względów higienicznych. Resztę przyrządów takich jak kijki czy narty można bez problemu wypożyczyć na miejscu.

Odpowiednia odzież

Przygotowując się do podróży, należy dobrać również odpowiednie ubrania, które sprawdzą się na stoku. Odzież narciarska powinna być wykonana ze specjalnych, syntetycznych włókien o wysokiej zdolności wchłaniania wilgoci, zapobiegających wychłodzeniu organizmu.  

Pierwszą warstwą musi być bielizna termoaktywna i skarpety, które najlepiej, jeżeli będą wykonane z syntetycznego materiału, albo z wełny merynosów. Dodatkowo można wziąć również polar, jako opcjonalną, drugą izolację. Z kolei zewnętrzny ubiór to przede wszystkim kurtka i spodnie, które muszą zapewniać wysoką oddychalność, wodoodporność i chronić nas przed wiatrem.  

Szeroką ofertę wczasów last minute znajdziemy na stronie: https://www.traveligo.pl/last-minute/hiszpania.

Na narty w wakacje — jak się przygotować do podróży Na narty w wakacje — jak się przygotować do podróży