Skip to main content
umpa

Gdzie najlepiej na narty w Austrii?

Autor: |
Panorama Ischgl (źródło mat prasowe)
Panorama Ischgl (źródło mat prasowe)

Austria nie bez powodu jest dla Polaków jednym z najpopularniejszych kierunków wyjazdów na narty. Piękne góry, ośrodki narciarskie na światowym poziomie i stosunkowo niewielka odległość od Polski sprawiają, że rokrocznie na zimowy wyjazd do tego kraju decyduje się coraz więcej osób. Gdzie wybrać się narty w Austrii i o czym pamiętać jadąc do tego kraju? Podpowiadamy

Narty w Austrii – czy to dobry pomysł?

Austrię możemy uznać za ojczyznę narciarstwa alpejskiego, a narty za sport narodowy tego kraju. Austria jest jednym z najbardziej górzystych krajów Europy. Ukształtowanie terenu sprzyja więc rozwojowi sportów zimowych. Ośrodki narciarskie wpisały się na stałe w krajobraz Austrii, a długość tras narciarskich w całym kraju możemy liczyć w tysiącach kilometrów.

Warunki narciarskie są zbliżone do tych oferowanych przez kurorty we Francji czy Włoszech, a do Austrii mamy znacznie bliżej. Stosunkowo krótka podróż jest więc kolejnym plusem wyjazdu do tego kraju. Na narty do Austrii możemy wybrać się własnym samochodem lub autokarem, w ramach zorganizowanej wycieczki. Nie można jednak zapominać o swoim bezpieczeństwie. Niezwykle istotne jest ubezpieczenie, niezależnie od miejsca jazdy. Najlepiej wybierać je ze sprawdzonych źródeł, jak chociażby https://kioskpolis.pl/ubezpieczenie-na-narty-austria/.

Gdzie na narty w Austrii?

Pierwszą destynacją, o której warto wspomnieć jest znane prawie każdemu Sölden. Jest to jeden z tyrolskich kurortów narciarskich, cieszący się bardzo dużą popularnością. Bezpośrednio nad tą miejscowością znajdują się aż trzy lodowce, a jesienią rozgrywane są tu zawody otwierające Puchar Świata. Znajdziemy tam aż 150 km tras narciarskich.

Kolejnym, nie mniej znanym kurortem narciarskim jest Ischgl. Leży on przy granicy ze Szwajcarią. Nad miastem rozciąga się ośrodek narciarski Silvretta Arena z ponad 200 km tras, na których swoich sił mogą spróbować zarówno doświadczeni, jak i początkujący narciarze. Ischgl ma opinie dosyć imprezowego kurortu pełnego młodych ludzi,  jednak zimowe wakacje spędza tam również wiele rodzin z dziećmi.

Jeśli jednak szukamy miejsca na narty w Austrii stosunkowo blisko Polski, możemy wziąć pod uwagę ośrodek Kaprun w Kraju Salzburskim. Szusować można tu na stokach lodowca Kitzsteinhorn, z którego szczytu rozpościera się zapierający dech w piersiach widok. Warto także pamiętać o tym, że jeżeli chcemy wybrać się tam samochodem, to autostrady na trasie są płatne. Obowiązuje tam również zakaz stosowania wideorejestratorów.

artykuł partnera

Panorama Ischgl (źródło mat prasowe) Panorama Ischgl (źródło mat prasowe)