#
Skip to main content

Włochy: ośrodki narciarskie będą nieczynne do 18 stycznia 2021

Autor: |
Pogoda ciągle bez zmian.

Źle się rozpoczyna ten rok, włoskie władze przedłużyły na kolejne dni zakaz działania wyciągów narciarskich dla celów rekreacyjnych.

 

 

Włoskie ośrodki narciarskie szykowały się na późne rozpoczęcie sezonu od 6 stycznia 2021 roku. Niestety zła sytuacja epidemiczna spowodowała podjęcie przez władze w Rzymie decyzji o przedłużeniu zakazu działania wyciągów do 18 stycznia 2021.

Minister zdrowia Roberto Speranza podpisał rozporządzenie odraczające ponowne otwarcie obiektów narciarskich na 18 stycznia 2021 roku.

Minister powiedział: "Chociaż istnieje data otwarcia, obecna sytuacja epidemiologiczna jest niepokojąca i nadal stwarza wiele niepewności dla sektora górskiego. Ponadto Komitet Naukowo-Techniczny nie zatwierdził jeszcze protokołu zdrowotnego."

Głos w sprawie terminu uruchomienia wyciągów głos zabrał również Roberto Failoni, radny ds. turystyki Autonomicznej Prowincji Trento: "Wczoraj otrzymaliśmy wiadomość, że minister Speranza wydał zarządzenie ustanawiające dzień 18 stycznia jako datę otwarcia wyciągów narciarskich. Muszę powiedzieć, że aby zacząć od nowa, potrzebujemy zatwierdzenia przez Komitet Naukowo-Techniczny protokołu w sprawie zdrowia, który Regiony ponownie zatwierdziły 30 grudnia, akceptując zmiany zaproponowane przez Komitet Naukowo-Techniczny. Tak więc czekamy na odpowiedź od Komitet Naukowo-Techniczny do 6 lub 7 stycznia, ponieważ świat śniegu potrzebuje wielu dni, aby móc się zorganizować. Powtarzam, że ostrożność jest zawsze na pierwszym miejscu, przywiązuje się wielką wagę do aspektu zdrowotnego. Mogę zagwarantować, że jesteśmy jeszcze lepiej zorganizowani niż ośrodki takie jak Aspen w Kolorado.

Naszym największym zmartwieniem są wszelkie ograniczenia, takie jak zakazy podróżowania.... Apelujemy o sensowne decyzje. Oczekujemy od rządu jasnych i pewnych odpowiedzi, ponieważ turystyka nie może zostać porzucona".