# x
Skip to main content

Wcześniejsze rozpoczęcie sezonu w Val Thorens!

|   Sport
Wcześniejsze rozpoczęcie sezonu w Val Thorens

Zima rozpoczęła się już w najwyżej położonym ośrodku Europy. W centrum miasteczka położonego na wysokości 2300 m  jest  55 cm śniegu a na szczytach 85 cm. Każdy może doświadczyć już  pierwszych wrażeń  z jazd na nartach w tym sezonie. Dla chętnych do pierwszych szusów na nartach przygotowano specjalne ceny na 5 wyciągach narciarskich (2 krzesełkowe, 2 wyciągi orczykowe i Funitel de Péclet). Około 10 tras narciarskich (zielone, niebieskie i czerwone) znajduje się na wysokości od 2300m do 3000m. Kierownictwo ośrodka zapewnia, że amatorzy białego szaleństwa znajdą wszystko, czego potrzebują, aby ponownie poczuć ducha zimy i korzystać z jego uciech. A to wszystko  przed planowanym terminem rozpoczęcia sezonu 2009/10!

Marinoël Turc, dyrektor Val Thorens Tourist Office, wyjaśnia przyczyny wczesnego otwarcia: "Nartostrady zostały naśnieżane przez około 10 dni. Stąd warstwa śniegu jest doskonałej jakości. Od momentu powstania, Val Thorens otwiera swoje podwoje gdy tylko warunki na to pozwalają, nawet jeśli oficjalna data otwarcia została wyznaczona na późniejszy termin. W tym roku warunki są optymalne, pozwolą one nam na przyjęcie kilku mistrzów narciarskich na 90 dni przed Zimowymi Igrzyskami Olimpijskimi w Vancouver, ski-klubów z Savoy i licznych lokalnych narciarzy, którzy lubią sporty zimowe. Tej zimy znowu, jakość i ilość śniegu nie zawiedzie ".

Nie zapomnij: Force Ski Winter Tour na 21 i 22 listopada, gdzie będzie można spróbować, za darmo, nową serię 15 największych marek narciarskich i skorzystać z porad specjalistów.

Przypis redakcji:

Wielokrotnie otwieraliśmy sezon narciarski w Val Thorens. Zawsze był śnieg! Wyjazdy zawsze nam się udawały. Nawet w latach, gdy w całej Europie śniegu było jak na lekarstwo.

Dodaj komentarz