#
Skip to main content

Sprawdź zanim zaplanujesz wyjazd w góry - ruszają jesienne przeglądy w ośrodkach PKL

Autor: PKL | |   Newsy z Polski
Kolej na Kasprowy Wierch (źródło: materiały prasowe)

Wraz z początkiem października Polskie Koleje Linowe rozpoczynają zaplanowane wcześniej sezonowe przeglądy techniczne urządzeń kolei linowych i linowo- terenowych. W trakcie prac konserwacyjnych poszczególne koleje zostaną wyłączone z ruchu pasażerskiego. Na Gubałówkę koleją PKL nie będzie można wjechać od 22 do 26 października, a na Kasprowy Wierch od 5 do 14 listopada. Przeprowadzenie przeglądów technicznych jest niezbędne, by zapewnić najwyższy poziom bezpieczeństwa i komfortu klientom oraz pracownikom firmy.

Prace techniczne pozwolą sprawdzić funkcjonowanie kolei po sezonie letnim i odpowiednio przygotować je do sezonu zimowego. Przeglądowi podlegają wszystkie urządzenia: podpory, liny i wagoniki. Prace konserwacyjne rozpoczną się 1 października i sukcesywnie będą obejmowały kolejne ośrodki PKL.

<content>43787</content>

- Systematyczne przeglądy wynikają z jednego z priorytetów działalności PKL – troski o bezpieczeństwo i komfort wszystkich pasażerów oraz pracowników ośrodków. Jesteśmy operatorem turystycznym i dzięki naszym kolejom goście mogą docierać na szczyty, dlatego od lat stawiamy na najwyższe standardy bezpieczeństwa. W PKL funkcjonuje zintegrowany system gwarantujący bezpieczeństwo i wysoki poziom usług, przy jednoczesnym poszanowaniu górskiej przyrody. Spełniamy wysokie wymagania norm ISO, by świadczyć profesjonalne usługi turystyczne przez cały rok - mówi Janusz Ryś, prezes zarządu PKL.

Terminy przeglądów w ośrodkach PKL:

 

ObiektPlanowany postójKoniec
Kasprowy Wierch5 listopadado14 listopada
Gubałówka22 październikado26 października
Palenica29 październikado9 listopada
Góra Parkowa15 październikado9 listopada
Mosorny Groń1 październikado26 listopada
Góra Żar12 listopadado23 listopada

 

W październiku zaplanowane są przeglądy kolei na Mosornym Groniu (od 1 października do 26 listopada), Górze Parkowej (od 15 października do 9 listopada), Gubałówce (od 22 października do 26 października) i Palenicy (od 29 października do 9 listopada). Kolej na Kasprowy Wierch będzie niedostępna dla turystów od 5 do 14 listopada, a na Górze Żar od 12 do 23 listopada.

Podczas przeglądów nieczynne będą również inne atrakcje dostępne w ośrodkach, np. zjeżdżalnia pontonowa i rajskie ślizgawki na Górze Parkowej. Poza podanymi terminami koleje działają zgodnie z harmonogramem dostępnym na stronie www.pkl.pl.

Dodaj komentarz