# x
Skip to main content

Słowacja - Tatry Wysokie i Jasna zapraszają na pierwszą jazdę tego sezonu

Autor: |
Słowacja - naśnieżanie Jasna Chopok (foto: mat. prasowe)

Narciarze w końcu się doczekali! Tatry Wysokie i Jasna zapraszają na pierwszą jazdę tego sezonu już w najbliższy piątek i w sobotę.

Największy ośrodek narciarski na Słowacji - Jasna ma dla wszystkich wspaniałą wiadomość! Już w sobotę 7 grudnia zaprasza miłośników narciarstwa na pierwsze naśnieżone stoki. W Tatrach Wysokich otwarcie sezonu przyniesie Mikołaj – już w piątek 6 grudnia otwieramy stoki na Jeziorze Szczyrbskim.  

 

 

 

Sezon zimowy w Jasnej rozpoczął się wspaniałą imprezą już w sobotę 30 listopada. Jednak narciarze na radość z pierwszych szaleństw na stoku w nowym sezonie zimowym muszą poczekać do soboty 7 grudnia. „Wygląda na to, że w sobotę zaczynamy! Dzięki ochłodzeniu udało nam się naśnieżyć pierwsze trasy  i wreszcie uruchamiamy ośrodek w normalnym trybie. Na narty można się wybrać na trasy Biela Púť (nr 13), Pretekárska (nr 1a Luková- Priehyba) i z Priehyby na Koliesko (2b + 2). Funitel będzie kursował co pół godziny,“ poinformował menadżer ds. handlu i marketingu ośrodka Jasna Martin Hloušek.Kontynuujemy naśnieżanie pozostałych stoków po północnej i południowej stronie ośrodka z założeniem, że już w przyszłym tygodniu powinny być oddane do użytku kolejne trasy. 

Najważniejsze nowości sezonu zimowego 2019/20 w Jasnej:

 • Dynamiczne ceny w kasach,
 • 132 nowych miejsc noclegowych dzięki powiększeniu Chalets Jasna Collection****,
 • Hotel Srdiečko – stylowe pokoje i restauracja po remoncie,
 • FIRST CLASS SKIING – na narty bez czekania w kolejce, oferta dla gości nocujących w hotelach TMR; którą mogą dokupić także posiadacze Sprytnej Sezonówki, dopłacając za wyłączone dni.
 • SKY PICNIC – piknik w specjalnie przygotowanej kabinie kolejki linowej na trasie Kosodrevina -Chopok PD.,
 • Kolacja przy pełni księżyca – wieczór pełen wrażeń w restauracji Habarka z możliwością wieczornego zjazdu do dolnej stacji Lúčky po stoku oświetlonym pełnią księżyca,
 • Restauracja ROTUNDA – zmiana wystroju i koncepcji na la carte,
 • Nowe urządzenie do serwisowania nart ( Tunning centre TFT aU) w obiekcie Tatry Motion przy kolejce Grand Jet,
 • Aplikacja mobilna do wyszukiwania skibusów przygotowana przy współpracy z Regionalną Organizacją Turystyczną Liptowa,
 • Korzystne pakiety pobytowe w hotelach TMR HOTELS z darmowymi skipassami.  

W Tatrach Wysokich rządzi Mikołaj

Dokładnie w Mikołajki, czyli 6 grudnia 2019, w ośrodku Jezioro Szczyrbskie (Štrbské Pleso) zostanie otwarty sezon narciarski w Tatrach Wysokich. Z wiarygodnych źródeł udało nam się dowiedzieć, że udział w tym wydarzeniu potwierdził też Mikołaj, który pojawi się w tym dniu na stoku, ponieważ na tegoroczny wypoczynek zaraz po obdarowaniu wszystkich dzieci, wybrał właśnie Jezioro Szczyrbskie.

 „Sezon narciarski zaczynamy już w najbliższy piątek 6.12.2019 na trasach Interski, Turistická i Juniorská. W zależności od potrzeb będą kursować wyciągi Mostíky, Interski i Junior. Dla niezmotoryzowanych uruchomimy w weekendy Solisko Expres, który zacznie codziennie wozić narciarzy prawdopodobnie od 20 grudnia,“ poinformował menadżer ds. handlu i marketingu ośrodka Tatry Wysokie Lukáš Brodanský. Na Jeziorze Szczyrbskim naśnieżane są stoki SOLISKO i FURKOTA. 

Na przyszły tydzień, w sobotę 14 grudnia planowane jest otwarcie ośrodka Tatrzańska Łomnica - SKI EXCLUSIVE OPENING odbędzie się pod znakiem nie tylko wyśmienitego szusowania na stokach, ale także nietradycyjnego spotkania z aniołami i demonami. 

NOWOŚCI ZIMY 2019/2020 W TATRACH WYSOKICH

 • dynamiczne ceny karnetów w ośrodkach Jezioro Szczyrbskie i Tatrzańska Łomnica – ceny odzwierciedlające obłożenie i warunki w ośrodkach,
 • dynamiczne ceny także w kasach,
 • nowe Centrum Obsługi Klienta w Tatrzańskiej Łomnicy (pod jednym dachem Gopass Tickets – kasy samoobsługowe, centrum informacji, kasy, wypożyczalnia, szkółka narciarska, sklep Tatry Motion),
 • wyremontowane i zmodernizowane pomieszczenia restauracji Panorama na Łomnickim Stawie,
 • jazda ratrakiem – przygotowanie stoków narciarskich z profesjonalnym operatorem ratraka,
 • wieczorne wyjście skialpinistyczne w ośrodkach Tatrzańska Łomnica i Jezioro Szczyrbskie,
 • korzystne pakiety pobytowe w hotelach TMR HOTELS z darmowymi skipassami.  

GOPASS – BILET WSTĘPU NA STOK ORAZ KLUCZ DO BRAM AQUAPARKU

Dla tych, którzy chcą jeździć na nartach w Tatrach w najkorzystniejszych cenach, biletem wstępu na stok jest GOPASS – osobisty, imienny karnet narciarski, który jednocześnie spełnia rolę wielofunkcyjnej karty lojalnościowej. Prosto z zacisza domowego narciarze mogą dokonać bezpłatnej rejestracji i w e-shopie na www.gopass.sk kupić swój e-skipass, a po przyjeździe do ośrodka narciarskiego mogą iść z parkingu prosto do bramek wyciągu. GOPASS oszczędza narciarzom czas, ponieważ nie muszą czekać na swój karnet przy kasie w długiej kolejce, a zamiast tego jako pierwsi korzystają z porannego „sztruksu”. Za każdy zakup klient otrzymuje punkty lojalnościowe, które może następnie wykorzystać na inne usługi w obiektach TMR. W przypadku kilkudniowych skipassów lub kilkudniowych pobytów ze skipassami narciarze mogą wymienić niewykorzystany w danym dniu karnet narciarski na wizytę w Aquaparku Tatralandia lub parku wodnym Bešeňová. Więcej informacji na www.gopass.sk. Z kartą GOPASS narciarze mogą też tej zimy odwiedzić ośrodek Szpindlerowy Młyn w Czechach lub polski Szczyrk.   

Dodaj komentarz