# x
Skip to main content

Puchar Świata w Jasnej odbędzie się w marcu 2021 r.

Autor: Tatry mountain resorts, a.s. |
World Cup Jasna (foto: mat. prasowe)

Liptowski Mikulasz, 6 marca 2020 r. - Największy słowacki ośrodek sportów zimowych Jasná w Tatrach Niskich ponownie ugości światową elitę narciarek zjazdowych. Zawody Pucharu Świata w slalomie i slalomie gigancie odbędą się w dniach 6 - 7 marca 2021 r. Poinformowała o tym Międzynarodowa Federacja Narciarska (FIS), która zmieniła termin z wcześniej ogłaszanego na 16 - 17 stycznia 2021 r.

Międzynarodowa Federacja Narciarska nieprzypadkowo ogłosiła tę zmianę właśnie , 6 marca 2020 r., dokładnie 4 lata po Pucharze Świata 2016 i na rok przed planowanym wydarzeniem Pucharu Świata 2021. Powodem zmiany, według informacji przesłanych Słowackiej Federacji Narciarskiej (SLA) oraz organizatorowi wydarzenia, spółce Tatry mountain resorts, a.s. (TMR), jest pomyślna integracja kalendarza konkursów, które odbędą się w Azji oraz inne okoliczności. Słowacka Federacja Narciarska i spółka TMR zaakceptowały ogłoszoną zmianę bez zastrzeżeń. „Cieszymy się, że ośrodek Jasná po udanej organizacji Pucharu Świata w 2016 r. ponownie otrzymał kredyt zaufania od FIS i SLA i będzie miał możliwość organizacji zawodów na najwyższym światowym poziomie. Po 5 latach Jasná po raz kolejny będzie miała okazję gościć najlepsze światowe zawodniczki w slalomie, na czele z Petrą Vlhovą. Wierzymy, że jesteśmy w stanie zapewnić zawodniczkom i miłośnikom sportu najlepsze możliwe warunki, a w świadomości publiczności zapiszemy się nie tylko jako doskonały organizator imprez sportowych, lecz również jako ośrodek mający do zaoferowania wiele ciekawych atrakcji, które przygotowujemy”podkreśla dyrektor ośrodka Jasná, Matej Hulej.

W ramach Pucharu Świata 2021 w Jasnej po raz kolejny odbędą się konkursy w dyscyplinach technicznych, slalomie i slalomie gigancie. Zawody będą rozgrywane w identycznej kombinacji dyscyplin jak w marcu 2016 r., kiedy Jasná po dłuższej przerwie gościła światową elitę narciarek.

Dodaj komentarz