# x
Skip to main content

Puchar Świata Niepełnosprawnych w Zoncolan - Włochy.

Autor: Jarosław Rola | |   Newsy z Austrii
Na trasie
N trasie
Na trasie

15 reprezentacji narodowych startowało w finale Pucharu Świata w Narciarstwie Alpejskim Niepełnosprawnych we włoskim Zoncolan . Polskę reprezentowało dwóch narciarzy - paraolimpijczyków z Turynu – Andrzej Szczęsny i Jarosław Rola (zawodnicy Sportowego Stowarzyszenia Inwalidów START – Poznań ).

Rola zajął wysokie szóste miejsce w  slalomie. Dotychczas Polacy nie mogli nawiązać równorzędnej walki z zawodnikami z krajów alpejskich i USA. Ale od Igrzysk w Turynie coraz większe sukcesy odnosi Jarosław Rola - narciarz jeżdżący w pozycji siedzącej -używający specjalnego sprzętu Mono-Ski.  W marcu 2006 na Igrzyskach był 10ty w slalomie  , wlutym tego roku w Korei Południowej w Pucharze Dalekiego Wschodu zdobył w tej konkurencji srebro.  W Pucharze Świata zajmując szóste miejsce  potwierdził rosnącąformę . Szkoda tylko, ze nasi reprezentanci nie mogli z niezależnych od nich przyczyn finansowych wystartować w pozostałych zawodach Pucharu Świata. 

Ominęła ich szansa na osiągnięcie wysokich lokat w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata, który   odbywa się pod auspicjami FIS oraz IPC - Międzynarodowego Komitetu Paraolimpijskiego. Poziom sportowy reprezentowany przez niepełnosprawnych alpejczyków jest niebywale wysoki.  Dyscyplina ta szybko przybliża się do standardów narciarstwa pełnosprawnych.

Z Zoncolan pozdrawiają :

Romuald Schmidt szef wyszkolenia paraolimpijskiej reprezentacji narciarzy
alpejczyków –www.start.org.pl

Jaroslaw Rola – www.sport-on.com

Dodaj komentarz