Skip to main content

Puchar Europy ON w narciarstwie alpejskim

Autor: |
(foto: Romuald Schmidt)

Paraolimpijska Reprezentacji Polski Narciarzy Alpejczyków na Zimowe Igrzyska Paraolimpijskie TURYN’2006 startowała w dn. 5-7 stycznia 2006 w III edycji Pucharu Europy . Na starcie stanęło ponad 100 narciarzy z 17 krajów.

5 stycznia w Fulpmes w Austrii w Slalomie Jarosław Rola ze STARTu Poznań – startujący w klasie LW 12/2 ( narciarze MONO-SKI - jeżdżący w pozycji siedzącej ) – zajął wysokie siódme miejsce, zaś Andrzej Szczęsny także START Poznań – startujący w klasie LW 2 ( narciarze z amputowana jedną kończyną dolną ) był dziesiąty. Bogdan Mirski ze STARTu Katowice zajął 17 miejsce. Następnego dnia rozegrano GS - nasi zawodnicy wywalczyli miejsca : Rola – 18 te, Szczęsny 20te, i Mirski 22gie. Poprawia się pozycja polskiej reprezentacji po trzech edycjach pucharowych. W najbliższych dniach – od 13 do 15 stycznia w hiszpańskiej La Molina polska reprezentacja walczyć będzie w kolejnych zawodach Pucharu Europy. Zawodnicy wylatują do Hiszpanii podbudowani dobrymi rezultatami i z nadzieją na polepszenie wyników.