# x
Skip to main content

SkiWelt Wilder Kaiser – Brixental, nowe inwestycje 2012-2013.

utworzony przez Milena Kot | |   Filmy
Nocny tor saneczkowy (foto: skiwelt.at)
Na trasach  (foto: skiwelt.at)
Na trasach (foto: skiwelt.at)

SkiWelt już czterokrotnie został uznany za najlepszy ośrodek narciarski na świecie. Nie odpuszcza jednak konkurencji, inwestując 9.3 mln euro przed nadchodzącym sezonem.  A dzięki tym zmianom jest jeszcze atrakcyjniejszym miejscem do wypoczynku. Pytanie tylko, w co zainwestowano te miliony?

Nową atrakcją jest niewątpliwie 4,5 km tor saneczkowy „Astberg” w SkiWelt Ellmau/Going. Dzięki własnemu systemowi sztucznego naśnieżania i oświetleniu, dostarcza niesamowitej zabawy niezależnie od pogody jak i pory dnia.

Dla fanów freestyle, zarówno tego na nartach jak i snowboardzie nowością będzie zupełnie nowy Funslope  w Hochsöll. To obszar o łącznej powierzchni ponad pięciu hektarów, który zaoferuje ponad 40 Kickers i Raili   zarówno dla poczatkujących jak i zaawansowanych miłośników białego szaleństwa.  Początkujący znajda specjalny Funslope na Salvenmoospiste, a ci na średnim poziomie na pewno najlepiej poczują się na Rin-nerabfahrt.

<content>19112</content>

Wśród największych zmian którymi może poszczycić się Austriacki ośrodek trzeba wspomnieć o modernizacji wyciągu krzesełkowego „Stöckl” w Söll. Dzięki zabezpieczeniom dla dzieci, i całkowitym odnowieniu to miejsce staje się jeszcze atrakcyjniejszym dla całych rodzin. Dodatkowo stoki zyskały cztery niezwykle wydajne i nowoczesne ratraki PistenBully. Dwa z nich znajdować się będą w Scheffau, jeden w Brixen i kolejny Hopfgarten.  Łącznie aż 69 ratraków PistenBully, nowy zbiornik wody Hohe Salve   i sprzęt naśnieżający sprawią, że nawet nasłonecznione stoki będą przygotowane do jazdy najlepiej jak się tylko da.

Poza wzrostem popularności, SkiWelt odnotowuje wiele innych sukcesów będących wynikiem ciągłego doskonalenia. Na ten rok ośrodek  SkiWelt wybrany została przez ADAC Ski Guide najlepszym Austirackim ośrodkiem pod względem stosunku ceny ski passów do jakości atrakcji jakie się tam proponuje.

Dodaj komentarz