# x
Skip to main content

Nowośći z 3 dolin (Francja)

Autor: narty.pl | |   Newsy z Austrii
Val Thorens (foto: P. Tomczyk)

Początkujący dopieszczeni !
Tej zimy Val Thorens wzięło pod swoje skrzydła nowicjuszy i zainwestowało 1,5 miliona euro aby stworzyć nowy 40 -hektarowy obszar łatwych i specjalnie przygotowanych dla początkujących tras zjazdowych!
Obszar ten wyposażony w 4 nowe tzw „magiczne dywany”, usprawnia cyrkulację całej pokrywy śnieżnej . Te nowe rozwiązania ułatwiają dostęp do kolejki krzesełkowej „Cascades” i tym samym do pierwszych kroków na zielonych i niebieskich trasach.

Aby zapoznać się z większym obszarem, można kupić specjalne bilety dla początkujących zapewniające dostęp do 9 wyciągów obsługujących najłagodniejsze stoki, które są jednocześnie tańsze o 50%.
Bilet jednodniowy dla początkujących: 18,75€ - ½ dnia : 15€

Nowy kolejka kabinowa Rosaёl
Dla lepszej komunikacji Val Thorens- Orelle/ Orelle- Val Thorens
W celu zachęcenia narciarzy z Val Thorens i Les 3 Vallées do częstszego odwiedzania stacji narciarskiej Orelle, położonej w Maurienne , wybudowana została w Rosaёl nowa, zmodernizowana kolejka kabinowa przewożąca aż 2600 osób na godzinę. Stanowi ona szybkie i wygodne połączenie tych dwóch stacji.
Koszt całkowity inwestycji : 7,5 M €

Utworzenie nowych rezerw wody
Nowe rezerwy wody sięgające 108 000 m3 pojemności mają na celu:
- zagwarantować otwarcie sezonu narciarskiego w listopadzie
- zapewnić wystarczająco duże zapasy wody (podwajając dostępną ilość)
- pozwolić na wczesne otwarcie snowparku

Koszt całkowity inwestycji: 4 M €

MTB na śniegu, nowa zimowa rozrywka
Na wysokości 3000 metrów, u podnóża lodowca Péclet, w niezwykłych wysokogórskich plenerach, pognaj w dół na MTB pokonując różnicę wysokości 700 m i 6 km niebieskiej trasy „Tête Ronde”.
Dostępne tylko dla wysportowanych i doświadczonych kolarzy, 2 wieczory w tygodniu.
Start po zamknięciu wszystkich stoków, w towarzystwie Gérald’a Bigot, wykwalifikowanego instruktora, dla amatorów szybkich zjazdów i dreszczyku adrenaliny.
Naucz się ślizgów na MTB, poprawnej pozycji na rowerze, hamowania, jak wchodzić w zakręt, jak upadać, a to przez ponad 45 minut ostrego zjazdu o zmroku (6 km). Nagroda po przyjeździe: grzane wino dla wszystkich!
Cena : 40 € za zjazd
MTB oraz ochraniacze w cenie.

Gwarancja śniegu

Les Menuires i Les Saint Martin de Belleville kontynuuje umowę o gwarancji śniegu!
Po raz pierwszy w „górskim świecie” w 2007 roku Les Menuires i Saint Martin de Belleville zaoferowało narciarzom możliwość rezerwacji  urlopu na zasadzie „zadowolenie albo zwrot kosztów”.
Jeśli pokrywa śnieżna w miejscowości wypoczynkowej nie zadowoli klienta – będzie otwartych mniej niż  80% tras z powodu niedostatecznego zaśnieżenia – może on opuścić kwaterę i domagać się zwrotu kosztów ski passu obowiązującego na Les Menuires/Saint Martin oraz kosztów zakwaterowania.
Aby móc korzystać z tej oferty klienci muszą:
- dokonać rezerwacji  wypoczynku all-inclusive lub kwatery wybierając jednego spośród  15 uczestników zapewniających zakwaterowanie w ramach tej oferty

Dodaj komentarz