# x
Skip to main content

Nowości w Szczyrku 2019/20 - zimowe atrakcje w Szczyrk Mountain Resort

Autor: |
Szczyrkowski Ośrodek Narciarski (foto: TMR)

Zbliżający się wielkimi krokami sezon zimowy 2019/20 znowu rozpala serca narciarzy i snowboardzistów odwiedzających Szczyrk. Kolejny rok inwestycji w Szczyrk Mountain Resort sprawia, że ponownie można liczyć na kilka nowości w ośrodku.

Nowości w infrastrukturze ośrodka

Nowa restauracja Kuflonka na Hali Skrzyczeńskiej

Do tej pory na terenie tak dużego ośrodka brakowało punktu gastronomicznego z prawdziwego zdarzenia. W tym roku ta sytuacja w końcu ulegnie zmianie. Na Hali Skrzyczeńskiej (1000 m n.p.m.), w centralnym miejscu resortu powstaje Restauracja Kuflonka. Swoim wystrojem będzie nawiązywać do góralskich tradycji regionu, ale nie zabraknie również nowoczesnych przeszkleń i tarasu widokowego na beskidzkie szczyty. Doskonale wiemy, że najistotniejszym elelmentem każdej gastronomii jest smaczne jedzenie. Dlatego mamy nadzieję, że serwowane tam potrawy na długo zapadną w pamięci naszym Gościom i będą oni chętnie wracać aby spróbować następnych specjałów. Liczymy, że gicz jagnięca z sosem rozmarynowym czy zupa krem z cebuli i omletem serowym będą ku temu skutecznym magnesem. 

Zwiększona przepustowość na kanapie Solisko - Wierch Pośredni

Istotnym modyfikacjom zostały poddane dwa z naszych wyciągów. Na kolei linowej na Wierch Pośredni dodano kilkanaście kanap, dzięki czemu przepustowość wzrośnie z 2400 na 3000 os./h., co przełoży się na krótszy czas oczekiwania na wjazd do góry. Po ubiegłorocznych trudnościach w funkcjonowaniu kolei na Zbójnicką Kopę spowodowanych niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi, w tym sezonie zostały poczynione kroki mające na celu zapobieganie takim zdarzeniom. I tak na peronach zostały zamontowane systemy odladzania liny oraz dodatkowe napędy synchronów kanap, dzięki czemu system będzie mógł sprawnie funkcjonować nawet przy dużym zalodzeniu liny. Na każdej kanapie zostały zamontowane również stabilizatory (potocznie nazywane bananami), które już wcześniej sprawdziły się na kolei z Soliska na Halę Skrzyczeńską. To rozwiązanie spowoduje stabilniejsze zachowanie się kanap przy mocnych podmuchach wiatru, które na trasie na Zbójnicką Kopę utrudniały pracę kolei.

Dodatkowe naśnieżanie trasy nr 3

Jedna z ulubionych tras w ośrodku nr 3 w tym sezonie została wyposażona jeszcze w dodatkowy system naśnieżania. W miejscach, gdzie wcześniej najszybciej topniała pokrywa śniegu stoi drugi rząd lanc. Po tej zmianie mamy nadzieję, że będzie można korzystać ze zjazdu wzdłuż godnoli nadwet do ostatnich dni marca. Cały system naśnieżania w tym momencie będzie wyposażony łącznie aż w 368 lanc i armetek śnieżnych.

Centrum Skiturowe K2 pod gondolą

Widzimy rosnące zainteresowanie turystyką skiturową. Z tego powodu spod gondoli w kierunku Hali Skrzyczeńskiej i dalej na Małe Skrzyczne zostanie wytyczona trasa do podchodzenia na nartach czy splitboardzie. Zauważyliśmy, że wiele osób do tej pory właśnie na tym odcinku podchodziło do góry, nie zawsze było bezpieczne, dlatego teraz będąmogli korzystać z oznakowanej trasy na skitury. Dodatkowo przy dolnej stacji gondoli będzie funkcjonowało centrum skiturowe K2, gdzie będzie można wypożyczyć zupełnie nowy, wysokiej klasy sprzęt do tej aktywności.

Nowe produkty i system sprzedaży

Kasy samoobsługowe pod gondolą i na Solisku

Punkty sprzedaży pod gondolą i na Solisku zostaną wyposażone w dodatkowe, samoobsługowe kasy, gdzie w końcu będzie można samodzielnie założyć sobie konto na gopass.pl i skorzystać z niższych cen skipassów. To rozwiązanie powinno również rozładować kolejki do kas w szczycie sezonu zimmowego.

Ceny dynamiczne skipassów - wcześniej kupujesz, teniej szusujesz

Dużą zmianą w systemie sprzedaży skipassów jest również wprowadzenie flexi cen. Ceny skipassów już nie będą stałe, jak do tej pory, ale będą elastycznie zmieniać się online w zależności od ilości sprzedanych biletów, obłożenia ośrodka i daty zakupu karnetu na dany termin. Podobny system kształtowania cen znany jest wszystkim z zakupu biletów lotniczych. Zmiana ta ma to na celu równomierne rozłożenie ruchu na ośrodku, tak aby w mniej oblegane dni zwiększyć ilość narciarzy, a w szczycie sezon wprowadzić limity frekwencji. Na tym rozwiązaniu skorzystają wszystkie osoby odwiedzające Szczyrk, może się to również pośrednio przełożyć na rozładowanie ruchu na drogach w mieście. 

Przedszkole narciarskie w Szczyrk Ski School

Szczyrk Ski School, czyli oficjalna szkoła narciarsko - snowboardowa ośrodka w swoim drugim roku działalności również przygotowała miłą niespodziankę dla swoich kursantów. Od tego sezonu każdy uczestnik szkolenia na czas trwania zajęć otrzymuje darmowy skipass. Dodatkowo wejście na wyciągi odbywać się będzie specjalną bramką poza kolejnością, dzięki czemu wzrośnie efektywny czas zajęć. W każdy poniedziałek swoją działalność będzie zaczynać przedszkole narciarskie. Zajęcia trwać będą po 4 godz., przez 5 dni w tygodniu.

Dodaj komentarz