# x
Skip to main content

Nagrody ISPO 2017 – najlepsze produkty w kategorii sprzętu narciarskiego cz. 2

utworzony przez ask | |   Nowości sprzętowe
Bootdoc BD 3D Scanner Vandra (foto: BOOTDOC)

Najbardziej innowacyjne, najlepsze jakościowo technologie a także niebanalne wzornictwo nagradzane jest w Monachium specjalnymi nagrodami ISPO Awards. W pierwszej części przeglądu najciekawszych naszym zdaniem nagrodzonych produktów przedstawiliśmy najlepsze narty i buty. W drugiej części zapraszamy do przyjrzenia się innym akcesoriom narciarskim – kaskom, goglom, kijom i odzieży.

Fischer & Rossignol Turnamic Race Pro Classic (foto: FISCHER SPORTS & SKIS ROSSIGNOL)
Fischer & Rossignol Turnamic Race Pro Classic (foto: FISCHER SPORTS & SKIS ROSSIGNOL)
Scott Sports Symbol 2 Plus D (foto: SCOTT SPORTS)
Scott Sports Symbol 2 Plus D (foto: SCOTT SPORTS)
Marker Vijo (foto: MARKER)
Marker Vijo (foto: MARKER)
Komperdell Fatso 430 (foto: Komperdell)
Komperdell Fatso 430 (foto: Komperdell)

Bootdoc BD 3D Scanner Vandra - ISPO Award 2017 “Produkt Roku”

Na tegorocznych targach w Monachium widać wyraźnie, że obecnie najważniejszym trendem w branży jest „kastomizacja”. Oczywiście najtrudniej dobrze dopasować buty, bo każda stopa jest trochę inna, a skorupa buta – taka sama w danym modelu. Dlatego nagrodę roku dostał niewielki skaner 3D, pozwalający idealnie zmierzyć wszystkie parametry stóp, tak, by jak najlepiej dobrać buty, a później móc je poddać dokładnemu procesowi bootfitingu.

 

Fischer & Rossignol Turnamic Race Pro Classic – ISPO Award 2017 Gold Winner w kategorii “Narciarstwo biegowe”

Fischer i Rossignol połączyły siły, aby w aktywny sposób kształtować przyszłość. Obie firmy ustaliły wspólne cele jakimi są dalszy wzrost wydajności sprzętu. Wynikiem współpracy jest zupełnie nowa technologia i standard wiązań biegowych Turnamic. Dzięki innowacyjnemu mechanizmowi Turn Lock wpięcie i wypięcie jest łatwiejsze, wiązanie wyróżnia się też łatwością w czasie montażu. Po raz pierwszy w całym zakresie modeli możliwe jest dokładne ustawienie bez użycia narzędzi. Można też w ciągu kilku sekund dopasować narty do stylu klasycznego czy też łyżwowego do swoich potrzeb.

<content>42228</content>

 

Scott Sports Symbol 2 Plus D – ISPO Award 2017 Gold Winner w kategorii “Kaski”

Swoim nowym kaskiem Symbol 2 Plus D Scott wysoko zawiesił porzeczkę konkurencji. Wykorzystanie kilku topowych technologii pozwoliło firmie wyprodukować element wyposażenia narciarza wyprzedzający produkty innych firm w zakresie bezpieczeństwa i wentylacji. Wkładki D30 absorbują uderzenia niskiego, średniego i wysokiego poziomu energii, technologia MIPS rozwiązuje kwestie sił obrotowych a 360 Pure Sound gwarantuje lepszą słyszalność. Z kolei podwójny aktywny system odpowietrzania maksymalizuje wentylację (lub izolację) termiczną w zależności od potrzeb użytkownika.

 

Marker Vijo – ISPO Award 2017 Winner w kategorii ”Kaski”

Najmłodsi narciarze (a właściwie ich rodzice) powinni się zainteresować nowy kaskiem dla dzieci produkcji firmy Marker. Innowacyjny system chowania zintegrowanej szyby do wnętrza kasku, powoduje, że znika problem zgubionych czy tez porysowanych gogli. Jest to przy tym produkt lekki, bezpieczny i bardzo wygodny. Sugerowana cena na rynku – około 90 euro.

 

<content>19112</content>

Indigo Voogle – ISPO Award 2017 Winner w kategorii “Gogle i okulary”

Indigo zaprezentowało bardzo ciekawe gogle sferyczne, o polu widzenia 230 stopni. Bez problemu dopasują się do kasków narciarskich, pozwalają na noszenie okularów korekcyjnych pod goglami oraz gwarantują niepowtarzalne uczucie nieograniczonego widoku podczas jazdy. Zostały też wyposażone w technologię uszczelniającą Anti Snow, chroniącą dodatkowo oczy i twarz przed wilgocią, a także w podwójną, lustrzaną szybkę wykonaną z poliwęglanu, która jest elastyczna i odporna na zarysowanie.

 

Komperdell Fatso 430 – ISPO Award 2017 Gold Winner w kategorii “Kije”

Znana austriacka firma specjalizująca się w kijach została nagrodzona za wyjątkowo szeroki i miękki uchwyt zapewniający doskonałe trzymania, a także dopasowanie kijka. Całkiem nowy Powder Strap pozwala szybko dopasować wielkość pętli, a także ułatwia otwarcie paska. Najwyższej jakości materiały gwarantują maksymalną wytrzymałość przy niewielkiej wadze. Z kolei talerzyk dostosowuje się automatycznie do nachylenia stoku. Kije zwróciły uwagę jurorów także ładnym, stylowym designem.

 

Swix AR100-00/Sonic R1 Alpine Poles – ISPO Award 2017 Winner w kategorii “Kije”

Kolejny produkt dla aktywnych skiturowców i freeriderów - super lekki i wytrzymały, wykonany z włókna węglowego o wysokiej sztywności kij od Swixa. Posiada znakomite rozłożenie masy, zapewniając optymalne ułożenie środka ciężkości podczas jazdy i podchodzenia. „Oddychający” uchwyt spełnia najwyższe wymagania dla potrzeb skialpinizmu.

 

Black Diamond Helio Gloves – ISPO Award 2017 Gold Winner w kategorii “Rękawice”

Rękawice Helio to idealny produkt dla specjalistów od wypraw narciarsko-wspinaczkowych w wysokie góry. Wykonane są z bardzo wytrzymałego materiału w technologii 3in1 – zewnętrzna rękawica wykonana jest z materiału odpornego na wiatr i wilgoć, wewnątrz znajduje się ciepła, idealnie dopasowana rękawica softshellowa. Wchodzi do niej trzecia cienka i lekka rękawice używana do wspinania. Pierwszy kompletny i idealnie dopasowany system rękawicy w naprawdę wysokie góry!

 

Level NFC Gloves – ISPO Award 2017 Winner w kategorii “Rękawice”

Level zaprezentował eleganckie rękawice wyposażone w technologię NFC – pozwalające kontrolować swój smartfon za pomocą specjalnie wbudowanych w palce rękawicy czujników. Oczywiście można to uważać za zwykły gadżet, ale pamiętajmy, że czasami możliwość użycia telefonu bez konieczności (lub bez możliwości) ściągnięcia rękawicy może uratować życie lub co najmniej zdrowie w wysokich górach…

 

Norrøna Lofoten ACE Gore-Tex Pro – ISPO Award 2017 Gold Winner w kategorii “Odzież zewnętrzna 3L”

Niezwykle wytrzymała, lekka i oddychająca kurtka z nowo opracowanego materiału Gore-Tex z włókien Vectran, przez jednego z jurorów została nazwana niezniszczalną. Wyposażona została w dopasowany kaptur, na tyle obszerny by objąć także kask. Praktycznie wszystkie suwaki i paski można regulować jedną ręką. Idealna dla freeriderów i wszystkich spędzających czas w wymagającym terenie. Prawdziwy as w swoim segmencie. Sugerowana cena także z najwyższej półki – 1099 euro!

 

Rossignol Atelier Course JKT – ISPO Award 2017 Gold Winner w kategorii “Odzież zewnętrzna 2L”

Rossignol zaprezentował na targach zupełnie nowe podejście do odzieży narciarskiej. Jego nowa linia sygnowana Atelier Course, to bardzo zaawansowana technologicznie odzież wykonana z tkaniny pracującej (rozciągającej się) w czterech kierunkach. Niezwykle wytrzymała tkanina wykonana została z użyciem włókien karbonowych i bazaltowych, zapewniając lekkość, wytrzymałość i dobrą wentylację. Ekskluzywna, opatentowana technologia Sensor zapewnia wsparcie pracy mięśni brzucha i grzbietu w czasie jazdy, co powoduje, że przy mniejszym wysiłku można pokusić się o lepsze osiągi na stoku.

 

POC Layer – ISPO Award 2017 Gold Winner w kategorii “Bielizna narciarska”

W tym roku skandynawska firma POC, znana w Polsce głównie z produkcji doskonałych kasków i gogli, została wyróżniona za bieliznę termoaktywną. Jej wysoka funkcjonalność w najważniejszych aspektach - komfort, oddychalność, kompresja, ciepło, odprowadzanie wilgoci – zostało docenione przez jurorów. Warto zwrócić uwagę na zastosowanie tkaniny bardzo odpornej na rozcięcie, co czyni z niej idealną odzież dla wszystkich z ambicjami sportowymi lub też freeriderów.


Swix AR100-00/Sonic R1 Alpine Poles (foto: SWIX)
Swix AR100-00/Sonic R1 Alpine Poles (foto: SWIX)
Black Diamond Helio Gloves (foto: Black Diamond)
Black Diamond Helio Gloves (foto: Black Diamond)
Level NFC Gloves (foto: LEVEL)
Level NFC Gloves (foto: LEVEL)
Norrøna Lofoten ACE Gore-Tex Pro (foto: Norrøna)
Norrøna Lofoten ACE Gore-Tex Pro (foto: Norrøna)
Rossignol Atelier Course JKT (foto: ROSSIGNOL)
Rossignol Atelier Course JKT (foto: ROSSIGNOL)
POC Layer (foto: POC)
POC Layer (foto: POC)

Dodaj komentarz